هدر اصلی
1390/04/14 13:55:19
سرویس بین الملل
آقازاده با اشاره به سیاست دوگانه مقام‎های کاخ سفید:

آمریکا در مقابل منطق ایران درمانده شده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست دوگانه مقام‎های کاخ سفید، تاکید کرد: آمریکا در مقابل منطق ایران درمانده و سردرگم شده است.
آمریکا در مقابل منطق ایران درمانده شده است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست دوگانه مقام‎های کاخ سفید، تاکید کرد: آمریکا در مقابل منطق ایران درمانده و سردرگم شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/519.jpg آمریکا,در,مقابل,منطق,ایران,درمانده,شده,است Icana

سید "علی آقازاده دافساری" در گفت‏وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درباره سیاست دوگانه مقام‏های آمریکایی در قبال جمهوری اسلامی ایران، گفت: این رویه نشانه سردرگمی، استیصال و درماندگی واشنگتن در مقابل منطق گفتمان تهران راجع به مسائل، موضوعات و معادلات عرصه بین‌الملل است.

 

روش‌های فریبکارانه دیگر جواب نمی‌دهد

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خواست دو سناتور آمریکایی از دولت اوباما برای اعمال فشار بیشتر بر ایران، تصریح کرد: سنا و کنگره آمریکا هر از چندگاهی برای انحراف اذهان ملت‌ها از اتفاقات در حال وقوع در عرصه جهانی، طرح یا لایحه خصمانه‌ای را علیه تهران به تصویب می‌رساند؛ اما این رویه فریبکارانه دیگر جواب نمی‌دهد، چون خیزش‌های رهایی بخش خاورمیانه از بیداری ملت‌ها حکایت می‌کند.

وی درباره اظهارات مشاور امنیت ملی باراک اوباما مبنی بر اعلام آمادگی آمریکا برای تعامل با ایران در موضوع هسته‌ای، افزود: بررسی موضع‌گیری‌های گذشته مقامات کاخ سفید نشان می‌دهد که آنها در پس لحن نرم و ادبیات تعاملی خود، سیاست‌های خشنی را دنبال می‌کنند، بنابراین نباید به نوع مواضع توجه خاصی کرد.

 

سیاست تهران در زمینه دستیابی به انرژی صلح‌آمیز تغییر ناپذیر است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: آمریکا با گرفتن قیافه موجه نزد افکار عمومی قصد دارد شانتاژ و تبلیغات رسانه‌ای علیه ایران راه بیاندازد تا به این شکل جمهوری اسلامی از برنامه‌های هسته‌ای خود عقب نشینی کند، اما سیاست تهران در زمینه دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای ثابت و تغییر ناپذیر است.

وی در رابطه با تاکید نماینده دائم آمریکا در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مبنی بر تعامل تهران با گزارشگر ویژه این سازمان، ادامه داد: این فرد تحت تاثیر لابی صهیونیسم می‌خواهد به ایران بیاید تا برای رسانه‌های ضد انقلاب خوراک خبری تهیه کند، ‌ اگر مجاری بین المللی در نیت خود صادق بودند از زندان‌های مخفی آمریکا در اروپا یا جنایات دیکتاتورهای عرب وابسته به غرب گزارش تهیه می‌کردند.

مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با یک شبکه آمریکایی در حالی از اعلام آمادگی آمریکا برای تعامل با ایران خبر داد که از سوی دیگر دو تن از سناتورهای برجسته این کشور با اعمال فشار به دولت خود خواستار اقدامات بیشتری علیه ایران شدند.

"آیلین داناهو" نماینده دائم آمریکا در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد اخیراً طی اظهارات ضد ایرانی مدعی شده که اگر جمهوری اسلامی به "احمد شهید" گزارشگر ویِژه حقوق بشر سازمان ملل اجازه ورود به ایران را ندهد، وی در خارج از کشور تحقیقات همه جانبه‌ای را درباره نقض حقوق بشر انجام می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet