هفته دفاع مقدس
1390/04/15 12:10:37
سرویس اجتماعی
حیدری دستنایی:

دریافت شهریه در مدارس دولتی به هر بهانه‌ای خلاف قانون است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه کمک به مدارس تنها با رضایت اولیا و نه در قالب شهریه باید صورت گیرد گفت: هیچ مدرسه ای نمی تواند به بهانه حذف یارانه ها یا کمک به مدرسه از دانش آموز شهریه بگیرد.
دریافت شهریه در مدارس دولتی به هر بهانه‌ای خلاف قانون است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه کمک به مدارس تنها با رضایت اولیا و نه در قالب شهریه باید صورت گیرد گفت: هیچ مدرسه ای نمی تواند به بهانه حذف یارانه ها یا کمک به مدرسه از دانش آموز شهریه بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/6387.jpg دریافت,شهریه,در,مدارس,دولتی,به,هر,بهانه‌ای,خلاف,قانون,است Icana

"نورالله حیدری دستنایی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درخصوص دریافت شهریه از دانش آموزان در برخی از مدارس به دلیل اجرای قانون هدفمندی یارانه و افزایش هزینه های آب و برق و گاز و ... در مدارس گفت: این کار خلاف قانون اساسی است و هیچ مدرسه ای نمی تواند به بهانه حذف یارانه ها از دانش آموز شهریه بگیرد.

نماینده مردم ادل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس اظهار داشت: درقانون هدفمندی یارانه ها  پیش بینی شده است که از درآمد حاصل از هدفمندی یارانه به دستگاه های دولتی کمک شود که مدارس هم شامل  دستگاه های دولتی می شود.

وی تاکید کرد: دولت باید مدارس را در پرداخت هزینه های خود کمک کند اما اگر دولت به این وظیفه خود عمل نکرد هیچ مدرسه ای نمی تواند برای حل مشکلات خود از دانش آموزان شهریه دریافت کند.

وی تصریح کرد: کمک هایی که از طرف اولیا به مدارس می شود باید با رضایت خود والدین و بدون اجبار باشد و در صورتی که اولیا تمایلی به کمک نقدی به مدرسه ای را نداشته باشند مسئولان مدرسه حق ندارند با دانش آموز برخورد بدی داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet