هدر اصلی
1390/04/14 14:55:50
سرویس سیاسی

تهدید اردوغان علیه تحریم پارلمان ترکیه از سوی نمایندگان معترض

نخست‌وزیر ترکیه هشدار داد که چنانچه تعدادی از قانون‌گذاران که نسشت‌های پارلمان را تحریم کرده‌اند به این روند ادامه دهند، باید در انتظار مجازات‌های قانونی باشند.
تهدید اردوغان علیه تحریم پارلمان ترکیه از سوی نمایندگان معترض نخست‌وزیر ترکیه هشدار داد که چنانچه تعدادی از قانون‌گذاران که نسشت‌های پارلمان را تحریم کرده‌اند به این روند ادامه دهند، باید در انتظار مجازات‌های قانونی باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/7477.jpg تهدید,اردوغان,علیه,تحریم,پارلمان,ترکیه,از,سوی,نمایندگان,معترض Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir به نقل از روزنامه تودی زمان چاپ ترکیه، "رجب طیب اردوغان" با اعلام این‌که "جمیل چیچک" کاندیدای حزب "عدالت و توسعه" به عنوان رئیس جدید پارلمان انتخاب شده است گفت: احتمال می‌رود نمایندگانی که از شرکت در نشست‌های پارلمان خودداری کنند در فهرست کانددیدا‌های "غایب" منظور شوند.
براساس قوانین پارلمانی ترکیه، چنانچه نماینده‌ای طی یک ماه در پنج نشست مجلس غیبت داشته باشد در صورت تصویب اکثریت نمایندگان، کرسی خود را از دست می‌دهد و چنانچه بیش از پنج درصد کرسی‌ها در پارلمان خالی بماند، انتخابات میان‌دوره‌ای پارلمانی برگزار خواهد شد.
بنابراین گزارش، نمایندگان احزاب اصلی اپوزیسیون "جمهوری خواه خلق"‌و حزب "صلح و دموکراسی" در اعتراض به جلوگیری مراجع قانونی از حضور نمایندگان زندانی در پارلمان تهدید کرده بودند که نشست‌های پارلمان را تحریم می‌کنند.
این نمایندگان همچنین در رای‌گیری انتخاب رئیس‌ جدید پارلمان نیز شرکت نکردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet