هدر موبایل
1390/04/14 15:02:27
سرویس استان ها
داریوش قنبری:

واردات از مرز مهران آزاد شد

نماینده مردم ایلام، مهران، شیروان، چرداول و ایوان در مجلس، از آزاد شدن واردات از مرز مهران خبر داد و گفت: آفت مبادله‌های تجاری در سال‌های اخیر در مرز مهران موجب شد، مجوز از وزارت امور اقتصادی و دارایی برای واردات از مرز مهران دریافت شود و واردات رسمی از این مرز از هفته‌های آینده اجرایی می‌شود.
واردات از مرز مهران آزاد شد نماینده مردم ایلام، مهران، شیروان، چرداول و ایوان در مجلس، از آزاد شدن واردات از مرز مهران خبر داد و گفت: آفت مبادله‌های تجاری در سال‌های اخیر در مرز مهران موجب شد، مجوز از وزارت امور اقتصادی و دارایی برای واردات از مرز مهران دریافت شود و واردات رسمی از این مرز از هفته‌های آینده اجرایی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3237.jpg واردات,از,مرز,مهران,آزاد,شد Icana

"داریوش قنبری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: تا کنون هیچ نوع وارداتی از مرز مهران انجام نمی‌شد و تاجران برای صادرات اجناس خود را به عراق، فقط از این مرز مجوز داشتند.

نماینده مردم ایلام، مهران، شیروان، چرداول و ایوان در مجلس شورای اسلامی، افزود: با پیگیری‌هایی که از طریق وزارت امور اقتصاد و دارایی انجام شد، اخذ مجوز واردات از مرز مهران نیز نهایی شد.

وی، وضعیت بازرگانان منطقه را پیش از این بسیار دشوار خواند و ادامه داد: بازرگانان منطقه واردات خود را از مرزهای دیگر و صادرات را از مرز مهران انجام می‌دادند.

 

افت محسوس مبادلات تجاری، علت صدور مجوز واردات از مرز مهران

قنبری، دلیل اصلی صدور مجوز واردات از مرز مهران را افت روز افزون مبادلات تجاری برشمرد و اظهار کرد: به علت کارشکنی‌های طرف عراقی و عدم پیگیری مسئولان وزارات امور خارجه، مبادلات تجاری با عراق در سال‌های گذشته افت محسوسی داشته است.

 

کارشکنی عراقی‌ها در مرز مهران و طلب رشوه از تجار عراقی

سخنگوی فراکسیون خط امام (ره) از تلاش‌های خود برای رسیدگی به وضعیت نابه‌سامان مرز مهران گفت و افزود: در مرز عراق کارشکنی‌های زیادی برای ایجاد اختلال در کار تجار ایرانی صورت می‌گیرد، به طوری که گاهی دیده می‌شود اجناس بازرگانان بیش از سه روز در مرزها متوقف می‌ماند که این امر موجب فاسد شدن بار تجار می‌شود.

 

مرزبانان عراقی از تجار ایرانی رشوه طلب می‌کنند

وی، از نحوه اداره گمرک عراق انتقاد و تصریح کرد: به علت نبود نظم و انضباط در گمرک عراق و نبود هیچ نظارتی، مأموران عراقی از تجار ایرانی رشوه طلب می‌کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، سیاست‌گذاری مسئولان محلی عراق را هم علت دیگری برای نبود انضباط در گمرک عراق برشمرد و تأکید کرد: وزارت امور خارجه باید برای بهبود وضعیت گمرک اقدامات لازم را انجام دهد.

استان ایلام در غرب کشور حدود 430 کیلومتر با عراق مرز مشترک دارد و خروجی بین‌المللی مهران نیز یکی از کانون‌های اصلی تردد زوار و صدور کالای ایرانی به عراق است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet