ایام محرم 1398
1390/04/14 15:44:26
سرویس فرهنگی
آیا عباسی به عنوان وزیر ورزش و جوانان از مجلس رأی اعتماد می‌گیرد؟

نبود شائبه ارتباط با جریان انحرافی، احتمال رأی آوردن عباسی را افزایش می‌دهد

عضو کمیته تربیت بدنی و جوانان مجلس با اشاره به احتمال معرفی محمد عباسی به عنوان وزیر ورزش و جوانان، تأکید کرد: شائبه و اتهام ارتباط و وابستگی به جریان انحرافی درباره محمد عباسی به هیچ عنوان وجود ندارد و همین امر احتمال کسب رأی اعتماد مجلس ازسوی وی را افزایش می‌دهد.
نبود شائبه ارتباط با جریان انحرافی، احتمال رأی آوردن عباسی را افزایش می‌دهد عضو کمیته تربیت بدنی و جوانان مجلس با اشاره به احتمال معرفی محمد عباسی به عنوان وزیر ورزش و جوانان، تأکید کرد: شائبه و اتهام ارتباط و وابستگی به جریان انحرافی درباره محمد عباسی به هیچ عنوان وجود ندارد و همین امر احتمال کسب رأی اعتماد مجلس ازسوی وی را افزایش می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/7680.jpg نبود,شائبه,ارتباط,با,جریان,انحرافی،,احتمال,رأی,آوردن,عباسی,را,افزایش,می‌دهد Icana

"سید جلال یحیی‌زاده" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir) با اشاره به انتشار اخبار غیررسمی درباره احتمال معرفی محمد عباسی به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان گفت: از زمانی که وزیر سابق تعاون به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان معرفی شد، احتمال معرفی وی به عنوان وزیر ورزش و جوانان قوت گرفت.

نماینده مردم تفت و میبد ادامه داد: پس از تصویب ادغام وزارت تعاون با وزارت کار و امور اجتماعی و وزارت رفاه و تأمین اجتماعی، گمانه‌زنی‌ها درباره معرفی محمد عباسی به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به مجلس شدت یافت.

یحیی‌زاده با بیان اینکه بسیاری از مخالفان حمید سجادی برای وزارت ورزش و جوانان با معرفی و تصدی عباسی در این پست موافق هستند، تصریح کرد: احتمال معرفی عباسی از سوی دولت برای وزارت ورزش و جوانان و نیز احتمال رأی اعتماد مجلس به وی بسیار بالا و قابل انتظار است.

عضو کمیته تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس عباسی را فردی بی‌حاشیه و مثبت توصیف کرد و ادامه داد: حساسیت‌ها و ابهاماتی که مجلس در رابطه با حمید سجادی با آنها روبرو بود، در مورد محمد عباسی وجود ندارد.

یحیی‌زاده تأکید کرد: شائبه و اتهام ارتباط و وابستگی به جریان انحرافی درباره محمد عباسی به هیچ عنوان وجود ندارد و همین امر موجب خواهد شد که عده بسیاری از نمایندگان مجلس برای تصدی وزارت ورزش و جوانان به وی رأی اعتماد بدهند.

 عضو فراکسیون ورزش مجلس سوابق مدیریتی و اجرایی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: محمد عباسی سوابق مدیریتی و اجرایی مثبت و قابل قبولی دارد، اما در عرصه ورزش کارنامه شناخته‌شده‌ای ندارد و تنها می‌دانیم که وی نایب رئیس فدراسیون کبدی جهانی است.

قانون تبدیل سازمان‌های ملی جوانان و تربیت بدنی به وزارت ورزش و جوانان  در جلسه علنی روز ۱۲دی ماه سال گذشته در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در روز ۲۹این ماه به تایید شورای نگهبان رسید.

رییس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران در روز ۳۰دی ماه قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان را در اجرای اصل ۱۲۳قانون اساسی برای اجرا به رییس جمهور ابلاغ کرد.

در پی استنکاف ۲۴روزه رییس جمهور از ابلاغ این قانون به دستگاه‌های اجرایی، رییس مجلس در روز ۲۴بهمن ماه با استفاده از اختیار قانونی مصرح در تبصره ماده یک قانون مدنی، این قانون را راسا برای اجرا ابلاغ کرد.

 با وجود تذکرات فراوان نمایندگان در صحن علنی و همچنین نامه‌های "علی لاریجانی" رییس مجلس و "محمدرضا باهنر" معاونت نظارت مبنی بر تخلف دولت در اجرایی نکردن این قانون و دخل و تصرف در اموال سازمان‌های ملی جوانان و تربیت بدنی، این قانون رسمی با تاخیری ۱۴۵روزه به عرصه اجرا رسید و دولت وزیر پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد.

حمید سجادی وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت ورزش و جوانان نتوانست برای تصدی این وزراتخانه از مجلس رأی اعتماد بگیرد و پس از عدم رأی اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی، تأخیر در اجرای قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان وارد فاز جدیدی شد.

یک هفته پس از مراسم رأی اعتماد حمید سجادی، رئیس جمهوری محمد عباسی وزیر تعاون را به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان معرفی کرد. این در حالی است که بسیاری از نمایندگان و کارشناسان حقوقی معتقدند مهلت سه ماهه سرپرستی وزارت ورزش و جوانان سپری شده و تعیین سرپرست برای این وزارتخانه وجاهت قانونی ندارد.

عباسی وزیر وزارتخانه سابق تعاون است که هم اکنون ادغام آن با وزارتخانه‌های کار و امور اجتماعی و رفاه و تأمین اجتماعی ازسوی مجلس تصویب شده است.

عضویت هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه، عضو ناظر مجلس در کمیته تنظیم ارز، معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی استانداری، رئیس آموزش و‌پرورش، مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های مازندران و گلستان، معاون اداره‌کل آموزش و پرورش، رئیس دفتر نظارت بازرسی شورای نگهبان مازندران، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی (مازندران)، عضو هیئت‌منصفه مطبوعات، صاحب امتیاز و مدیر مسئولی هفته نامه شمال از سوابق اجرایی محمد عباسی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet