هدر اصلی
1390/04/14 15:04:55
سرویس اقتصادی
شکور اکبرنژاد تأکید کرد:

تثبیت قیمت ارز در گرو افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که تدابیر مناسب مسئولان بانک مرکزی برای کاهش قیمت ارز، مهم‌ترین علت کاهش قیمت آن در هفته‌های اخیر بوده است، گفت: مسئولان بانک مرکزی می‌توانند با افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی، حجم نقدینگی در جامعه و تقاضا برای خرید ارز را کاهش دهند و یهای آن را در بازار تثبیت کنند.
تثبیت قیمت ارز در گرو افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که تدابیر مناسب مسئولان بانک مرکزی برای کاهش قیمت ارز، مهم‌ترین علت کاهش قیمت آن در هفته‌های اخیر بوده است، گفت: مسئولان بانک مرکزی می‌توانند با افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی، حجم نقدینگی در جامعه و تقاضا برای خرید ارز را کاهش دهند و یهای آن را در بازار تثبیت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/7838.jpg تثبیت,قیمت,ارز,در,گرو,افزایش,نرخ,سود,سپرده‌های,بانکی Icana

"شکور اکبرنژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با بیان این که کاهش جهانی قیمت نفت در هفته‌های اخیر یکی از علت‌های کاهش قیمت ارز در بازار داخلی بوده است، تصریح کرد: تدابیر مناسب مسئولان بانک مرکزی برای کاهش قیمت ارز، مهم‌ترین علت کاهش قیمت آن در هفته‌های اخیر بوده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو وآذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی حجم نقدینگی در جامعه افزایش داده است،‌ افزود: این افزایش حجم نقدینگی در جامعه تقاضا برای خرید ارز را بالا برده است و عدم برقراری تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار ارز علت اصلی بی‌ثباتی قیمت آن در ماه‌های اخیر شده است.

وی درباره راهکارهای مناسب برای تثبیت قیمت ارز در بازار اظهار کرد: مسئولان بانک مرکزی می‌توانند با افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی حجم نقدینگی در جامعه و تقاضا برای خرید ارز را کاهش دهند و قیمت ارز در بازار را تثبیت کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: کاهش قیمت ارز در هفته‌های اخیر نشان داد که مسئولان بانک مرکزی می‌توانند با تدابیر مناسب قیمت ارز و حتی سکه را به راحتی کنترل کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet