هدر اصلی
1390/04/14 16:26:24
سرویس اقتصادی
علاء‌الدین بروجردی:

دولت برای کمتر شدن استفاده از کود شیمیایی در کشاورزی برنامه‌ریزی کند

نماینده مردم بروجرد در مجلس با انتقاد از افزایش روز به روز استفاده از کودهای شیمیای در مزارع و باغات ایران، خواستار برنامه‌ریزی دولت برای حرکت به سمت کشت ارگانیک شد.
دولت برای کمتر شدن استفاده از کود شیمیایی در کشاورزی برنامه‌ریزی کند نماینده مردم بروجرد در مجلس با انتقاد از افزایش روز به روز استفاده از کودهای شیمیای در مزارع و باغات ایران، خواستار برنامه‌ریزی دولت برای حرکت به سمت کشت ارگانیک شد. https://cdn.icana.ir/d/019/3025.jpg دولت,برای,کمتر,شدن,استفاده,از,کود,شیمیایی,در,کشاورزی,برنامه‌ریزی,کند Icana

"علاءالدین بروجردی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)  اظهار کرد: استفاده گسترده از کود شیمیایی علاوه بر کاهش کیفیت محصولات کشاورزی تولید شده در کشور موجب از بین رفتن اراضی کشاورزی ما نیز می‌شود و باید هرچه سریعتر برای توقف استفاده گسترده از کود شیمیایی در کشور برنامه‌ریزی کرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: فرهنگ حاکم بر کشاورزی سنتی ایران را فرهنگی نادرست و کم‌بازده اعلام کرد و افزود: سنت‌های نادرست در کشاورزی ما موجب شده است که با وجود اراضی مرغوب و محصولات با کیفیت، توان حضور در بازار بین‌المللی را نداشته باشیم.

وی ادامه داد: یکی از نمونه‌های سنت نادرست در کشاورزی ما استفاده از کودهای شیمیایی است که متأسفانه روزبروز هم بر حجم و گستره استفاده از آن افزوده می‌شود و با وجود آگاهی از زیان‌های این نوع کودها، هنوز برنامه‌ریزی مناسبی برای کاهش استفاده از آنها در دستور کار وزارت کشاورزی قرار نگرفته است.

 

جهان در حال حرکت به سمت کشت ارگانیک است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان، استفاده از کودهای شیمیایی را ممنوع کرده‌اند، تأکید کرد: جهان در حال حرکت به سمت استفاده از شیوه‌های کشت ارگانیک است، زیرا این‌گونه کشت افزون‌بر حفاظت از زمین موجب تولید محصولاتی سالم و بی‌خطر برای انسان می‌شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، همچنین افزود: در بسیاری از کشورهای جهان فاصله معناداری بین قیمت محصولات به دست آمده از شیوه ارگانیک و محصولات پرورش یافته با کود شیمیایی وجود دارد که این موضع نشان‌دهنده اهمیت کشت ارگانیک و سلامت محصولات غذایی در کشورهای پیشرفته است، از همین رو ما نیز باید هر چه سریع‌تر با از بین بردن فرهنگ غلط استفاده از کود شیمیایی کشاورزان خود را با شیوه‌های کشت ارگانیک آشنا کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet