هدر اصلی
1390/04/19 16:22:46
سرویس فرهنگی
قنبری:

سیاست‌های تنگ نظرانه زمینه‌ساز تسلط سینمای غرب بر کشور می‌شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اعمال سیاست‌های تنگ نظرانه را در برخورد با سینماگران از جانب ارشاد باعث ضعف سینمای کشور دانست و تاکید کرد: تولیدات داخلی باید گسترده باشد تا راه برای تمایل جامعه به سمت آثار غربی که تهدید کننده هویت ملی ما است ، بسته شود.
سیاست‌های تنگ نظرانه زمینه‌ساز تسلط سینمای غرب بر کشور می‌شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اعمال سیاست‌های تنگ نظرانه را در برخورد با سینماگران از جانب ارشاد باعث ضعف سینمای کشور دانست و تاکید کرد: تولیدات داخلی باید گسترده باشد تا راه برای تمایل جامعه به سمت آثار غربی که تهدید کننده هویت ملی ما است ، بسته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3124.jpg سیاست‌های,تنگ,نظرانه,زمینه‌ساز,تسلط,سینمای,غرب,بر,کشور,می‌شود Icana

"داریوش قنبری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: سینمای کشور به عنوان یکی از پر مخاطب‌ترین عرصه‌های فرهنگ باید آزادانه فعالیت کند و از هر عملی که باعث محدودیت فعالان این عرصه شود باید به جد پرهیز کرد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تنگ نظری‌های‌گاه و بیگاه در برخورد با فیلم‌ها و تولیدات سینمایی تاکید کرد: اینگونه سیاست‌ها عرصه را بر فیلم‌سازان تنگ کرده و باعث کدورت خاطر بسیاری از هنرمندان کشور شده است.

وی ادامه این سیاست‌ها را باعث سوق دادن مردم به سمت تماشای فیلم‌های غربی و به دنبال آن تاثیرات نامناسب فرهنگی آن دانست و خاطر نشان کرد: تولیدات داخلی هر اندازه که به دور از سلایق تصمیم‌گیرندگان باشد بهتر از تولیدات خارجی است و ادامه این روند و اعمال فشاری که تو لیدات داخلی را کاهش دهد تنها هویت ملی ما را تهدید می‌کند.

وی توجه به ارزش‌های خودی و هویت ملی را در تولید فیلم‌ها ضروری دانست و گفت: چرا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان سیاست‌گذار اصلی عرصه سینما در جهت محدود کردن تولید فیلم عمل می‌کند اما به محتوا و تهی بودن برنامه‌ها و سریال‌هایی که تولید شده، برای مدت زمان طولانی از رسانه ملی پخش شده و مخاطب زیادی را جذب کرده، توجه ندارد.

قنبری ادامه داد: در جامعه‌ای با پیشینه رستم و سهراب سریال بلند مدتی مانند جومونگ در چه راستایی پخش می‌شود؟

وی خواستار توجه و همیاری بیشتر وزارت ارشاد با سینماگران و دوری از اعمال سلیقه و سیاست‌های تنگ‌نظرانه در برخورد با فیلم‌ها و سریال‌ها شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet