هدر اصلی
1390/04/20 12:12:31
سرویس استان ها
نیکنام:

انتقاد نیکنام از ساخت سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها

نماینده مردم رامسر و تنکابن با اشاره به سیل اخیر در کلاردشت گفت: عامل اصلی بروز این سیل، تجاوز به حریم طبیعت بوده است.
انتقاد نیکنام از ساخت سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها نماینده مردم رامسر و تنکابن با اشاره به سیل اخیر در کلاردشت گفت: عامل اصلی بروز این سیل، تجاوز به حریم طبیعت بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/3872.jpg انتقاد,نیکنام,از,,ساخت,سازهای,غیرمجاز,در,حریم,رودخانه‌ها Icana

"ابوالفتح نیکنام" در گفت وگو با هفته نامه وارش با اشاره به خسارات ناشی از سیل اخیر کلاردشت گفت: خوشبختانه خسارات جانی نداشتیم و نهایت خسارت در حد تهدید منازل بوده است که رفع این مسائل و مشکلات با سرعت از سوی مسئولان پیگیری شد.

 رئیس مجمع نمایندگان استان مازنداران ادامه داد: بخش قابل توجهی از این سیل به‌دلیل تجاوز به مسیر حرکت آب در رودخانه‌ها بوده است، ما با ساخت و سازهای بی‌رویه و بدون مجوز، زمینه بروز اینگونه حوادث طبیعی را ایجاد می‌کنیم و نمی‌دانیم که طبیعت راه خودش را می‌خواهد.

وی با اشاره به اهمیت لایروبی رودخانه‌ها گفت: ما می‌توانیم با لایروبی مناسب رودخانه‌های شمال که متأسفانه در این زمینه بسیار کوتاهی شده است، همچنین جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر رودها تا حد قابل توجهی از بروز این سیل‌ها جلوگیری کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که استان مازندران رودهای بسیار دارد، ادامه داد: قطعا احداث سد می‌تواند مقدار قابل توجهی از آب را مهار کند و دستاوردهای بسیاری به لحاظ انرژی و تامین آب شرب و کشاورزی ایفا کند، اما به هر حال روی همه رودها نمی‌توان سد زد و این کار نیاز به مطالعه بسیاری نیز دارد، پس قدم اول، لایروبی رودخانه‌ها و تلاش برای حفظ سلامت آنها از آلودگی است.

نیکنام در پایان با اشاره به زودگذر بودن سیلاب‌ها در مازندران گفت: از آن جایی که فاصله کوه و دریا در مازندران بسیار کم است، به همین دلیل سیلاب‌ها در منطقه ما نیز کوتاه هستند و مانند پاکستان و چین شاهد سیلاب‌های چند ماهه نیستیم، با این حال این سیلاب‌ها خطرناک هستند و باید برای جلوگیری از آنها تلاش بیشتری بشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet