هدر اصلی
1390/04/18 12:58:54
سرویس استان ها
عزت‌الله اکبری‌تالارپشتی:

منابع دولتی برای ساخت سدها کافی نیست

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس گفت: منابع دولتی برای ساخت سدها و اجرای طرح‌های آبخیزداری کافی نیست.
منابع دولتی برای ساخت سدها کافی نیست نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس گفت: منابع دولتی برای ساخت سدها و اجرای طرح‌های آبخیزداری کافی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/3374.jpg منابع,دولتی,برای,ساخت,سدها,کافی,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "عزت‌الله اکبری تالارپشتی" در گفت‌وگو با وارش اظهار کرد: محرومیت در مازندران در لابه‌لای فضای سبز این استان پنهان شده است، گفت: متأسفانه باید گفت یک بارش تند باران می‌تواند موجب جاری شدن سیل در استان شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در باره وقوع حادثه غیرمترقبه سیل در بخش‌هایی از استان گیلان افزود: مردم و به‌ویژه کشاورزان چند وقتی با مشکل کمی بارش روبه‌رو بودند، اما بارش باران، موجب جاری شدن سیل شد.

وی ادامه داد: برای استان مازندران جهاد کشاورزی به‌دنبال آبخیزداری‌هایی بوده است که دولت باید برای تحقق آن بودجه مناسب‌تری تخصیص دهد؛ همچنین باید منابع مستقلی برای مناطقی که احتمال بروز سیل دارد و کارشناسان درباره آن مسیرها اظهار نظر کرده‌اند، مشخص شود.

به گفته اکبری، باید با برنامه‌ریزی برای مقابله با سیل اقدام کنیم؛ ایجاد سدهای کوچک، نه تنها این مسئله را کاهش می‌دهد، بلکه راه مناسبی برای تامین آب در حوزه کشاورزی نیز خواهد بود.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس یادآور شد: دولت برای ایجاد سد و آبخیزداری و آب‌خوان‌داری تلاش کرده است، اما واقعیت این است که منابع دولتی محدود هستند و نمی‌توانند موجب تسریع در این امر شوند؛ ما نیازمند حضور بخش خصوصی هستیم و باید با جذب سرمایه بخش خصوصی و ایجاد انگیزه برای آنها، مسائلی از این دست را کاهش دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet