شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1390/04/20 13:45:00
سرویس استان ها
روح‌الله عباسپور:

ساخت سد بالاخان‌لو در منطقه بوئین زهرا از پایان امسال آغاز می‌شود

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس با بیان این که مشکل آب آشامیدنی در شهرستان بوئین‌زهرا بسیار جدی است، از کلنگ‌زنی طرح ساخت سد بالاخان‌لو در حوزه انتخابیه خود تا پایان امسال خبر داد.
ساخت سد بالاخان‌لو در منطقه بوئین زهرا از پایان امسال آغاز می‌شود نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس با بیان این که مشکل آب آشامیدنی در شهرستان بوئین‌زهرا بسیار جدی است، از کلنگ‌زنی طرح ساخت سد بالاخان‌لو در حوزه انتخابیه خود تا پایان امسال خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/3374.jpg ساخت,سد,بالاخان‌لو,در,منطقه,بوئین,زهرا,از,پایان,امسال,آغاز,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "روح‌الله عباسپور" در گفت‌وگو با ولایت قزوین درخصوص مشکلات آب آشامیدنی حوزه انتخابیه خود به خبرنگار روزنامه ولایت قزوین اظهار کرد: مشکل آب آشامیدنی در شهرستان بوئین‌زهرا بسیار جدی است.

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی افزود: در بخش آوج و آب‌گرم به‌طور ویژه با مشکلات و بحران آب روبه‌رو هستیم؛ هر چه به مدیرعامل آب روستایی، مشکلات را انعکاس می‌دهیم، متأسفانه توجه و اقدام جدی نسبت به این مسئله ندارد؛ امیدواریم که خود وزارت نیرو فکر جدی نسبت به حل این مشکل بکند.

وی در باره مشکل برق نیز توضیح داد: در باره برق هم مشکلاتی در آب‌گرم و آوج داریم؛ در این شهرها با افت ولتاژ برق روبه‌رو هستیم؛ البته اقدامات خوبی در زمینه برق در روستاها صورت گرفته است، ایستگاه‌های 230 ولتی که احداث شده می‌تواند بخشی از مشکلات برق را حل کند اما در شهر آوج همچنان مشکل جدی در زمینه برق داریم.

عباسپور در باره چالش کشاورزان و اداره‌کل منابع طبیعی بر سر زمین افزود: در باره آزاد‌سازی‌ زمین‌های منابع طبیعی شهرستان، اقدامات خوبی صورت گرفته است؛ ولی هنوز 373 هزار هکتار زمین در اختیار اداره کل منابع طبیعی است.

وی ادامه داد: امروز چالش کشاورزان و منابع طبیعی در سطح بوئین‌زهرا، خرقان غرب و شرق، آوج و آب‌گرم در زمینه تصرف زمین، جدی‌تر شده است؛ البته وزارت جهاد کشاورزی دستورالعملی را در این زمینه صادر کرده است تا این گره‌ها را باز کند، اما هنوز متأسفانه در استان‌ها اعتقاد جدی نسبت به حل این موضوع وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس همچنین در باره راه‌های حوزه انتخابیه‌‌اش توضیح داد: در زمینه راه اقدام‌های خوبی در شهرستان بوئین‌زهرا صورت گرفته است؛ همه راه‌های اصلی، چهار بانده و اتوبان خواهند شد.

وی یادآور شد: ورودی شهر بوئین زهرا که سه سال پیگیر آن بودیم با پنج میلیارد تومان اعتبار که برای میدان این شهر اختصاص یافته است، ساخته خواهد شد؛ البته بخشی از این اعتبار به تعمیرات جاده قزوین به بوئین‌زهرا را شامل می‌شود.

به گفته عباسپور، راه‌های اصلی بوئین‌زهرا به ساوه و بوئین‌زهرا به اصفهان در حال آسفالت است؛ در این بخش اقدام‌های مطلوبی صورت گرفته و می‌گیرد.

وی در باره ساخت سد بالاخان‌لو نیز مژده داد: پیگیر احداث سد بالاخان‌لو در شهرستان هستیم که فکر می‌کنم با پیگیری‌های جدی‌‌ که خواهیم داشت، کلنگ این سد را تا پایان سال بزنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین در باره گاز‌رسانی به مناطق محروم گفت: بحث گازرسانی در بخش‌های رامند و مرکزی و شال به‌خوبی انجام می‌شود، اما در بخش آوج و خرقان غرب، امیدواریم آقای نجفی اقدامات جدی تری انجام دهند تا ان‌شاءالله این منطقه سردسیر نیز از نعمت گاز بهره‌مند شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet