هدر موبایل
1390/04/15 13:47:30
سرویس سیاسی

پارلمان افغانستان به دنبال استیضاح حامد کرزی

اکثریت نمایندگان پارلمان افغانستان برای نخستین بار طرح استیضاح "حامد کرزی" رئیس‌جمهور این کشور را کلید زدند.
پارلمان افغانستان به دنبال استیضاح حامد کرزی اکثریت نمایندگان پارلمان افغانستان برای نخستین بار طرح استیضاح "حامد کرزی" رئیس‌جمهور این کشور را کلید زدند. https://cdn.icana.ir/d/019/6342.jpg پارلمان,افغانستان,به,دنبال,استیضاح,حامد,کرزی Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، در پی تشدید بحران میان دولت و پارلمان افغانستان اکثریت نمایندگان پارلمان  روز گذشته (سه شنبه) طرح استیضاح "حامد کرزی" رئیس جمهور را بر اساس بند 69 قانون اساسی کلید زدند.
پس از رد صلاحیت 62 نفر از نمایندگان پارلمان افغانستان از سوی دادگاه ویژه رسیدگی به شکایات وارده به انتخابات پارلمانی گذشته و اعتراض نمایندگان رد صلاحیت شده به این دادگاه موجب از بین رفتن مقبولیت رئیس جمهور در میان نمایندگان و تخریب روابط نزدیک میان دولت و پارلمان شد.
این دادگاه با دستور کرزی تحقیقات خود در این زمینه را آغاز کرده بود.
نمایندگان پارلمان افغانستان جلسه روز گذشته را نیز با فریاد کشیدن و ضربه زدن بر روی میزهای خود به نشانه اعتراض آغاز کردند.
در بند 69 قانون اساسی افغانستان آمده است: جنایت علیه بشریت، خیانت علیه کشور و مردم و یا جرایم دیگر میتواند زمینه ساز حذف رئیس جمهور از سوی پارلمان باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet