هدر اصلی
1390/04/15 12:45:59
سرویس اقتصادی
پشنگ از کم بودن میزان وام خرید مسکن در کلان‌شهرها خبر داد؛

خانه‌دار شدن مردم، تنها راه کاهش اجاره بهای مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خرید مسکن، منبع مالی مناسبی برای متقاضیان خرید مسکن در کلان‌شهرها نیست، گفت: با خانه‌دار شدن مردم تقاضا برای اجاره مسکن کم می‌شود و در راستای کاهش تقاضا اجاره بها نیز کاهش می‌یابد.
خانه‌دار شدن مردم، تنها راه کاهش اجاره بهای مسکن عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که تسهیلات 25 میلیون تومانی خرید مسکن، منبع مالی مناسبی برای متقاضیان خرید مسکن در کلان‌شهرها نیست، گفت: با خانه‌دار شدن مردم تقاضا برای اجاره مسکن کم می‌شود و در راستای کاهش تقاضا اجاره بها نیز کاهش می‌یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/768.jpg خانه‌دار,شدن,مردم،,تنها,راه,کاهش,اجاره,بهای,مسکن Icana

"حمیدرضا پشنگ" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با بیان این که اجرای طرح مسکن مهر در بیشتر نقاط کشور تا حدود زیادی تعادل را میان عرضه و تقاضا در بازار اجاره مسکن برقرار کرده است، تصریح کرد: با خانه‌دار شدن مردم تقاضا برای اجاره مسکن کم می‌شود و در راستای کاهش تقاضا اجاره بها نیز کاهش می‌یابد.

 

مسکن مهر در نقاط مناسب تهران ساخته نشده‌ است

نماینده مردم خاش، میرجاوه، نصرت‌آباد، نوک‌آباد، کورین، ایرندگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه طرح مسکن مهر در کلان‌شهرهایی مانند تهران به علت نبودن زمین مناسب برای ساخت واحدهای مسکونی، نتوانسته است حجم تقاضا برای اجاره مسکن را کاهش دهد.

وی ادامه داد: با توجه به قیمت مسکن در کلان‌شهرها، تسهیلات 25 میلیون تومانی خرید مسکن، منبع مالی مناسبی برای متقاضیان خرید مسکن در کلان‌شهرها نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: با توجه به این که در شهرهای کوچک قیمت مسکن پایین‌تر از قیمت مسکن در کلان‌شهرها است، مردم این شهرها توانسته‌اند با استفاده از تسهیلات 25 میلیون تومانی خرید مسکن، صاحب خانه شوند و اجاره بهای مسکن در این شهرها را کاهش داده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet