هدر اصلی
1390/04/15 10:05:53
سرویس اقتصادی
با افتتاح سد کارون 4:

پنجمین سد و نیروگاه بزرگ دنیا در ایران به بهره‌برداری رسید

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی از بهره‌برداری از پنجمین سد و نیروگاه بزرگ دنیا با حضور رئیس جمهوری در این شهر خبر داد.
پنجمین سد و نیروگاه بزرگ دنیا در ایران به بهره‌برداری رسید نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی از بهره‌برداری از پنجمین سد و نیروگاه بزرگ دنیا با حضور رئیس جمهوری در این شهر خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/3374.jpg پنجمین,سد,و,نیروگاه,بزرگ,دنیا,در,ایران,به,بهره‌برداری,رسید Icana

"نصرالله ترابی‌قهفرخی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، افزود: فرایند ساخت این سد ‌بیش از 16 سال طول کشیده است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سد کارون 4 که یک سد بتنی 2 قوسی است هم در طراحی و هم در اجرا یک سد کاملا ایرانی است و با تکیه بر توانایی‌های مهندسان و متخصصان داخلی بنا شده است.

وی تأکید کرد: سد 230 متری کارون4،‌ بزرگترین و بلندترین سد بتنی کشور و  پنجمین سد و نیروگاه بزرگ دنیا است و بیش از 2.2 میلیارد متر مکعب ظرفیت ذخیر‌سازی آب دارد.

ترابی قهفرخی ادامه داد:  در پروژه ملی و بومی سد و نیروگاه کارون 4 ، 13 هزار نیرو به صورت مستقیم و شبانه‌روزی و 13 هزار نفر دیگر نیز به صورت غیر مستقیم خدمت کرده‌اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تبریک ساخت این سد به مردم استان چهارمحال و بختیاری،‌ اعلام کرد: سد مخزنی کارون 4 در استان چهارمحال و بختیاری در فاصله 180 کیلومتری جنوب غربی شهرکرد و چهار کیلومتری پایین دست محل تلاقی رودخانه‌های ارمند و بازفت بنا شده است.

سد کارون 4 به عنوان بزرگترین و بلندترین سد بتنی کشور صبح امروز با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet