ولادت حضرت امام رضا (ع)
1390/04/15 11:00:01
سرویس بین الملل
احمدی بیغش با اشاره بر ابراز تمایل روس‌ها برای گفت‌و گو با ایران:

روسیه به دنبال سهم‌خواهی از ایران است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مواضع جدید روسیه در برابر ایران را نتیجه اظهارات آمریکایی‌ها دانست و گفت: روسیه می‌ترسد با حرکت آمریکایی‌ها باب مذاکرات شروع شده و آنها از غافله عقب بمانند و بنابراین آنها می‌خواهند سهم خود را در مذاکرات به عنوان یک طرف قدرتمند و همسایه داشته باشند.
روسیه به دنبال سهم‌خواهی از ایران است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مواضع جدید روسیه در برابر ایران را نتیجه اظهارات آمریکایی‌ها دانست و گفت: روسیه می‌ترسد با حرکت آمریکایی‌ها باب مذاکرات شروع شده و آنها از غافله عقب بمانند و بنابراین آنها می‌خواهند سهم خود را در مذاکرات به عنوان یک طرف قدرتمند و همسایه داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/183.jpg روسیه,به,دنبال,سهم‌خواهی,از,ایران,است Icana

"محمود احمدی بیغش" درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به اظهارات وزیر امور خارجه روسیه مبنی برعلاقه‌مندی به آغاز مذاکرات هسته‌ای با ایران، گفت: لاوروف در پی اظهاراتی که مقامات آمریکایی در هفته گذشته داشتند، موضع گیری کرده و این مواضع نتیجه اظهارات آمریکایی‌ها است.

نماینده مردم شازند درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: روسیه می‌ترسد با حرکت آمریکایی‌ها باب مذاکرات شروع شود و روس‌ها از غافله مذاکرات عقب بمانند و بنابراین آنها می‌خواهند سهم خود را در مذاکرات به عنوان یک طرف قدرتمند وهمسایه داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: روسیه معمولا هم به درمی زند و هم به تخته، گاهی اوقات از ما حمایت می کند و گاهی اوقات هم حمایت خود را برمی دارد؛ اما در حال حاضرعلت موضع‌گیری روسیه این بوده که بگویند اگر قرار است مذاکره‌ای صورت بگیرد دلیل آن ما بوده ایم.

وی با بیان آنکه ما از مواضع روس‌ها  صاحب تجربیات تلخی هستیم، گفت: معمولا روس‌ها تلاش دارند که در هر اتفاقی از ما امتیاز بگیرند و اگرما به آنها امتیاز نداده ایم رفتند  و این امتیاز را از آمریکا  و اروپا  گرفته‌اند، بارها ما را تنها گذاشته‌اند ویا رایی داده اند که علیه ما بوده است.

 

هر مذاکره ای باید از کانال ان پی تی بگذرد نه کانال کشوری خاص

احمدی‌بیغش با تاکید بر آنکه ما خود همیشه برای هرنوع مذاکره‌ای  پیش قدم بوده‌ایم ، افزود: برای مسئله هسته‌ای  ایران،  دلیلی برای گفت و گو نیست ما کشور هسته‌ای هستیم و در چهارچوب قانون دنیا  یعنی آژانس کار می‌کنیم براین اساس خارج از بحث هسته‌ای حاضریم  با کشورها صحبت کنیم و هر صحبتی هم  باید از کانال ان پی تی  و نه از کانال کشوری  خاصی بگذرد.

"سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه 2 روز پیش و در کنفرانس مطبوعاتی در پایان مذاکره با همتای فرانسوی خود، گفت: روسیه به آغاز هرچه زودتر مذاکرات در مورد برنامه اتمی ایران علاقمند است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet