هدر اصلی
1390/04/15 11:45:52
سرویس اجتماعی
سروری:

تشکیل سازمان امور مهاجران، منجر به تضعیف جایگاه دیپلماسی کشور می‌شود

رییس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، تشکیل سازمان امور مهاجران را نوعی موازی‌کاری و مخل فرماندهی خارجی کشور برشمرد و افزود: اگر این سازمان زیر نظر وزارت خارجه و با اشراف وزیر امور خارجه باشد ممکن است کارایی داشته باشد؛ اما اگر مستقل باشد به طور قطع مضر و غیر مفید است.
تشکیل سازمان امور مهاجران، منجر به تضعیف جایگاه دیپلماسی کشور می‌شود رییس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، تشکیل سازمان امور مهاجران را نوعی موازی‌کاری و مخل فرماندهی خارجی کشور برشمرد و افزود: اگر این سازمان زیر نظر وزارت خارجه و با اشراف وزیر امور خارجه باشد ممکن است کارایی داشته باشد؛ اما اگر مستقل باشد به طور قطع مضر و غیر مفید است. https://cdn.icana.ir/d/019/2230.jpg تشکیل,سازمان,امور,مهاجران،,منجر,به,تضعیف,جایگاه,دیپلماسی,کشور,می‌شود Icana

"پرویز سروری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به طرح دولت مبنی بر تشکیل سازمانی به نام سازمان امور مهاجران اظهار کرد: من اطلاع زیادی از این طرح ندارم؛ چرا که هنوز طرح و یا لایحه‌ای در این رابطه به کمیسیون امنیت ملی ارائه نشده است.

نماینده مردم تهران، ری، ‌شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، افزود: هر طرح و یا لایحه‌ای که به تضعیف جایگاه دیپلماسی و کارهای موازی منجر شود را مخل وحدت فرماندهی خارجی کشور می‌دانیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تاکید بر اینکه سازمانی با عنوان امور مهاجران به دیپلماسی کشور ممکن است آسیب برساند، گفت: این اقدام باعث می‌شود که یک فرماندهی واحد در دیپلماسی کشور نداشته باشیم و همین فرماندهی نیز دچار خدشه می‌شود.

گفته می شود دولت در طرحی، از تجمیع 17 نهاد متولی امور مهاجرت ایرانیان و اتباع بیگانه مانند سازمان سرمایه‌گذاری خارجی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و امور اتباع بیگانه وزارت کشور،‌ می خواهد سازمانی با عنوان سازمان امور مهاجران تشکیل دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet