هدر اصلی
1390/04/15 12:04:37
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

ارتباط روسیه با ایران، متاثر از روابط آنها با غرب است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابراز تمایل روسیه برای گفت‌وگو با ایران، گفت: ارتباط روسیه با ما تحت تاثیر ارتباط آنها با غرب قرار می‌گیرد و بر این اساس مواضع آنها نسبت به ما از شدت و ضعف برخوردار است.
ارتباط روسیه با ایران، متاثر از روابط آنها با غرب است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابراز تمایل روسیه برای گفت‌وگو با ایران، گفت: ارتباط روسیه با ما تحت تاثیر ارتباط آنها با غرب قرار می‌گیرد و بر این اساس مواضع آنها نسبت به ما از شدت و ضعف برخوردار است. https://cdn.icana.ir/d/019/253.jpg ارتباط,روسیه,با,ایران،,متاثر,از,روابط,آنها,با,غرب,است Icana

"غلامرضا کرمی" درگفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به اظهارات وزیرامور خارجه روسیه مبنی برعلاقه‌مندی به آغاز مذاکرات هسته‌ای با ایران، گفت: روسیه درعین حالی که با ما ارتباط دارد با کشورهای آمریکایی و اروپایی هم همین ارتباط را دارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: روسیه در مورد ساخت نیروگاه بوشهر به عنوان یک همسایه نزدیکی و همکاری خوبی با ما داشته  و خوشبختانه بر اساس همین همکاری امکان پیش‌روی کار نیروگاه پیش آمده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اضافه کرد: این همکاری با ما درحالی صورت می گیرد که روسیه ارتباط سنگین و قوی‌تری را با آمریکا دارد و بعضا ارتباط  روسیه با ما تحت تاثیر ارتباط آنها با غرب قرار می‌گیرد و بر این اساس مواضع آنها نسبت به ما از شدت و ضعف برخوردار است.

کرمی در این باره اضافه کرد:  در مجموع و  با وجود همه ضعف و شدت مواضع روسیه، در برخورد روس‌ها چیزی وجود دارد که همیشه خواهان مذاکره با ایران بوده‌اند و من معتقدم که آنها علاقه‌مند مذاکره با ما برای حل برنامه هسته ای ایران هستند.

وی بابیان آنکه دیدار اخیر رییس جمهور روسیه با "محموداحمدی نژاد" رئیس جمهوری در حاشیه اجلاس شانگهای درتقویت این ارتباط تاثیرگذار بوده است، تصریح کرد: علاقه‌مندی طرفین برای گفت‌و گو در این دیدار کاملا مشخص بود که این موضوع می تواند بر رابطه ایران و روسیه تاثیرگذار باشد.  

"سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه  2 روز پیش و در کنفرانس مطبوعاتی در پایان مذاکره با همتای فرانسوی خود، گفت: روسیه به آغاز هرچه زودتر مذاکرات در مورد برنامه اتمی ایران علاقمند است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet