هدر موبایل
1390/04/16 12:06:00
سرویس سیاسی

تاکید نمایندگان مخالف در پارلمان ترکیه بر تحریم پارلمان

حزب کرد صلح و دموکراسی ترکیه اعلام کرد تا قبل از حل مسئله سلب صلاحیت و ادامه بازداشت سه نماینده خود همچنان به تحریم جلسات پارلمان ادامه می دهد.
تاکید نمایندگان مخالف در پارلمان ترکیه بر تحریم پارلمان حزب کرد صلح و دموکراسی ترکیه اعلام کرد تا قبل از حل مسئله سلب صلاحیت و ادامه بازداشت سه نماینده خود همچنان به تحریم جلسات پارلمان ادامه می دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/639.jpg تاکید,نمایندگان,مخالف,در,پارلمان,ترکیه,بر,تحریم,پارلمان Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از خبرگزاری کویت ( کونا )، این حزب کرد اعلام کرد: تا زمانی که سیاستمداران ترکیه اصلاحاتی تاریخی و رادیکال در مورد کردهای ترکیه اجرا نکنند در  فعالیت های پارلمان مشارکت نمی کنیم.
این در حالی است که حزب خلق جمهوری خواه ( مخالف دولت ) هم در اعتراض به منع ادای سوگند چند نماینده خود در پارلمان از سوی دادگاه به اتهام کودتا علیه نظام، در پارلمان حاضر می شوند اما تا کنون سوگند یاد نکرده اند.
دو حزب صلح و دموکراسی و خلق جمهوری خواه 30 درصد از 550 کرسی پارلمان ترکیه را در اختیار دارند که تحریم و عدم ادای سوگند از سوی نمایندگان آنها بحران بی سابقه ای را در پارلمان ترکیه به وجود آورده است.
" رجب طیب اردوغان " نخست وزیر و رهبر حزب حاکم ترکیه اخیرا از نمایندگان مخالف خواست در پارلمان حاضر شوند و به آنها هشدار داد درصورت غیبت بیش از پنج جلسه عضویت آنها در پارلمان لغو می شود.
انتخابات پارلمانی ترکیه 22 خرداد ماه و اولین جلسه پارلمان هفته گذشته برگزار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet