ایام محرم 1398
1390/04/17 10:43:09
سرویس بین الملل
آقازاده دافساری:

بحثی به طور رسمی مبنی بر تشکیل سازمان امور مهاجران مطرح نشده است

عضو کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هنوز بحثی به طور رسمی مبنی بر تشکیل سازمان امور مهاجران مطرح نشده است، از پیگیری مسئله ایرانیان خارج از کشور و سازمان‌های متولی این امر در کمیته متبوعش خبر داد.
بحثی به طور رسمی مبنی بر تشکیل سازمان امور مهاجران مطرح نشده است عضو کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هنوز بحثی به طور رسمی مبنی بر تشکیل سازمان امور مهاجران مطرح نشده است، از پیگیری مسئله ایرانیان خارج از کشور و سازمان‌های متولی این امر در کمیته متبوعش خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/519.jpg بحثی,به,طور,رسمی,مبنی,بر,تشکیل,سازمان,امور,مهاجران,مطرح,نشده,است Icana

"سیدعلی آقازاده‌دافساری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با تاکید بر اینکه هنوز طرحی به طور رسمی درباره تشکیل سازمان امور مهاجران تشکیل مطرح نشده است، افزود: وزارت امور خارجه و سازمان‌های دیگر به عنوان متولی امور ایرانیان خارج از کشور در حال فعالیت هستند و در حال حاضر نیز طرحی درباره تجمیع آنها مطرح نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس، گفت: البته در کمیته امنیت داخلی بحث‌هایی مبنی بر پیگیری موضوع ایرانیان خارج از کشور و سازمان‌های متولی آن مطرح است و بر اساس آن معتقدیم اگر برنامه یا طرح جدیدی هم در رابطه با اتباع ایرانی در خارج از کشور مطرح است، باید از مجاری قانونی پیگیری شود.

به گفته این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،‌ بحث‌هایی در خصوص قانونمند شدن ساختار و چارچوب سازمان‌های متولی امور ایرانیان خارج از کشور در کمیته امنیت داخلی این کمیسیون مطرح است.

گفته می شود دولت در طرحی، از تجمیع ۱۷نهاد متولی امور مهاجرت ایرانیان و اتباع بیگانه مانند سازمان سرمایه‌گذاری خارجی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و امور اتباع بیگانه وزارت کشور،‌ می‌خواهد سازمانی با عنوان سازمان امور مهاجران تشکیل دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet