هدر اصلی
1390/04/15 12:46:19
سرویس دیگر رسانه‌ها
احمدی بیغش:‏

تقویت مناسبات ایران و عراق ناامیدی اشغالگران را به همراه خواهد داشت‎ ‎

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: همکاری هرچه بیشتر ایران و عراق و تقویت مناسبات دو ‏کشور همسایه موجب نا امیدی اشغالگران آمریکایی و اروپایی که عراق را جولانگاه خود قرار داده اند ، خواهد شد‎. ‎
تقویت مناسبات ایران و عراق ناامیدی اشغالگران را به همراه خواهد داشت‎ ‎ عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: همکاری هرچه بیشتر ایران و عراق و تقویت مناسبات دو ‏کشور همسایه موجب نا امیدی اشغالگران آمریکایی و اروپایی که عراق را جولانگاه خود قرار داده اند ، خواهد شد‎. ‎ https://cdn.icana.ir/d/019/183.jpg تقویت,مناسبات,ایران,و,عراق,ناامیدی,اشغالگران,را,به,همراه,خواهد,داشت‎,‎ Icana

محمود احمدی بیغش در گفت وگو با ایرنا در خصوص سفر معاون اول ریاست جمهوری در صدر هیات بلندپایه به عراق واثر گذاری آن در منطقه گفت: چنین سفری در این سطح در راستای تکمیل مناسبات دو کشور با ارزش و مفید خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این سفر از ابعاد اقتصادی وسیاسی و فرهنگی ارزش بالایی دارد، ادامه داد: با وجود حضور اشغالگران امریکایی و اروپایی در کشور عراق، عقد قراردادهای اقتصادی میان دو کشور نا امیدی کشورهای سلطه گر را به همراه خواهد داشت.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران وعراق اشتراکات فرهنگی ، دینی و قومیتی فراوانی دارند که در کنار آن اشتراکات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نیز از سالیان دور برقرار بوده است.

احمدی بیغش ادامه داد: بعد از فروپاشی حکومت دیکتاتور صدام و اشغال این کشور توسط آمریکا و کشورهای اروپایی، حضور جمهوری اسلامی ایران در کنار برادران عراقی برای ساختن این کشور حایز اهمیت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تقویت مناسبات تهران و بغداد برای امریکا ناخوشایند است، خاطرنشان کرد: با وجود دولت مردمی ' مالکی ' در راس امور، می بایست ارتباط دیپلماتیک دو کشور طبق مقررات بین المللی و عادلانه تقویت شود.

'محمد رضا رحیمی' معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (چهارشنبه) به منظور شرکت در سومین کمیسیون عالی همکاری‌های مشترک تهران - بغداد و همایش بزرگ اقتصادی، در صدر یک هیات بلندپایه سیاسی - اقتصادی تهران را به مقصد بغداد ترک کرد.

رحیمی را در این سفر 'سید شمس الدین حسینی' وزیر امور اقتصادی و دارایی، 'علی نیکزاد' وزیر راه و شهرسازی، 'رضا تقی پور' وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات ، ' کامران دانشجو' وزیر علوم ، تحقیقات و فن آوری' و جمعی دیگر از مقامات سیاسی و اقتصادی و مسوولان بیش از یکصد موسسه اقتصادی همراهی می کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet