هدر اصلی
1390/04/15 13:53:53
سرویس استان ها
نماینده ارومیه:

شهرک صنعتی مشترک میان ایران و ترکیه در آذربایحان غربی ساخته می‌شود

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی از تفاهم اولیه برای احداث شهرک‌های صنعتی مشترک میان مقامات ایران و ترکیه خبر داد.
شهرک صنعتی مشترک میان ایران و ترکیه در آذربایحان غربی ساخته می‌شود نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی از تفاهم اولیه برای احداث شهرک‌های صنعتی مشترک میان مقامات ایران و ترکیه خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/3726.jpg شهرک,صنعتی,مشترک,میان,ایران,و,ترکیه,در,آذربایحان,غربی,ساخته,می‌شود Icana

سید "سلمان ذاکر" در گفت وگو با خبرنگارخانه ملت(www.icana.ir)، گفت: مکان‌یابی زمین برای احداث شهرک صنعتی مشترک بین ایران و ترکیه قطعی نشده، ولی زمین‌های در نظر گرفته شده برای احداث شهرک صنعتی در میان زمین‌های منطقه آزاد تجاری ماکو، بازرگان وارومیه  است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: درمکان‌یابی شهرک صنعتی بین ایران و ترکیه باید تلاش شود، مکانی انتخاب شود که به مرکز شهر نزدیکتر باشد، این امرموجب شده که شهرارومیه بهترین گزینه برای احداث شهرک صنعتی مشترک باشد.

وی ادامه داد: در صورتی که مکان‌یابی این شهرک انجام شود، دیگر مقدمات احداث این شهرک نیز فراهم می‌شود.

ذاکر افزود: شهرک صنعتی مشترک ایران و ترکیه به منظور دستیابی به اهداف تعیین شده، برای افزایش میزان مبادلات تجاری بین دو کشور ایران و ترکیه احداث می‌شود.

عضو کمیسون قضایی وحقوقی مجلس،‌خاطرنشان کرد: شاخص مهم احداث این شهرک صنعتی راه اندازی تولید خودروی مشترک بین ایران و ترکیه است و از این رو با احداث این شهرک می توانیم شاهد رونق درعرصه های مختلف اقتصادی اعم از صادرات و واردات کالا و گسترش صنایع تبدیلی و... در میان دو کشور باشیم.

شهرستان ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی است. شغل مردم این منطقه در قدیم و امروزه در روستاها بیشتر کشاورزی و دامپروری است.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet