هدر اصلی
1390/04/15 14:12:12
سرویس اقتصادی
کوچکی‌نژاد اقدام‌های بانک مرکزی برای کنترل قیمت سکه را مؤثر خواند

برقراری تعادل در واردات با کاهش قیمت ارز

عضو کمیسیون برناممه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که نوسان قیمت ارز در بازار تأثیر منفی بر صادرات و واردات کشور گذاشته بود، گفت: مسئولان بانک مرکزی با اقدام‌های مناسب و ورود به بازار ارز، قیمت آن را کنترل کردند و تعادل را به واردات و صادرات بازگرداندند.
برقراری تعادل در واردات با کاهش قیمت ارز عضو کمیسیون برناممه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که نوسان قیمت ارز در بازار تأثیر منفی بر صادرات و واردات کشور گذاشته بود، گفت: مسئولان بانک مرکزی با اقدام‌های مناسب و ورود به بازار ارز، قیمت آن را کنترل کردند و تعادل را به واردات و صادرات بازگرداندند. https://cdn.icana.ir/d/019/7838.jpg برقراری,تعادل,در,واردات,با,کاهش,قیمت,ارز Icana

"جبار کوچکی‌نژاد ارم‌ساداتی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) تصریح کرد: یکی از وظایف اصلی بانک مرکزی در اقتصاد برقراری تعادل میان عرضه و تقاضا در بازارهای مختلف همچون، سکه، ارز است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که نمانیدگان مردم در مجلس قیمت دلار در سال جاری را 1050 تومان تصویب کردند، افزود: در هفته‌های گذشته شاهد نوسان قیمت ارز در بازار بودیم که این موضوع تأثیر منفی بر صادرات و واردات کشور گذاشته بود.

وی ادامه داد: با افزایش قیمت ارز در بازار و رسیدن ارزش دلار به 1250 تومان مسئولان بانک مرکزی با ورود به بازار اقدام‌های مؤثری را برای کنترل قیمت ارز انجام دادند.

کوچکی‌نژاد درباره راهکارهای بانک مرکزی برای کنترل قیمت ارز در بازار گفت: یکی از مناسب‌ترین راهکارهای مسئولان بانک مرکزی برای کنترل قیمت ارز در بازار توزیع ارز دولت در بازار بود که این راهکار توانست قیمت ارز را تا مرز 1060 تومان هم کاهش دهد.

 

سود میلیاردی بانک مرکزی از افزایش قیمت ارز

وی اظهار کرد: در هفته‌های گذشته با نوسان قیمت ارز و رسیدن ارزش دلار به 1250 تومان و همچنین افزایش تقاضا برای خرید ارز، بازار بانک مرکزی حدود چندین میلیارد تومان سود به دست آورد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: با توجه به این که هم‌اکنون قیمت ارز در بازار در تعادل است، مسئولان بانک مرکزی باید با تدابیر مناسب ارزش کنونی ارز را حفظ کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet