هدر اصلی
1390/04/18 11:59:28
سرویس فرهنگی
ملک‌محمدی:

آیین‌نامه اجرایی خرید آثار هنری از سوی دستگاه‌های دولتی عادلانه تدوین شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس حمایت‌های دولتی از هنرمندان را ضروری‌ترین نوع حمایت فرهنگی دانست و تأکید کرد: آیین‌نامه اجرایی خرید آثار هنری ازسوی دستگاه‌های دولتی باید به گونه‌ای تدوین شود که اجحاف و نگاه غیرعادلانه‌ای نسبت به هنرمندان در آن نباشد و همه هنرمندان ارزشی بتوانند به صورت یکسان از این امکان استفاده کنند.
آیین‌نامه اجرایی خرید آثار هنری از سوی دستگاه‌های دولتی عادلانه تدوین شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس حمایت‌های دولتی از هنرمندان را ضروری‌ترین نوع حمایت فرهنگی دانست و تأکید کرد: آیین‌نامه اجرایی خرید آثار هنری ازسوی دستگاه‌های دولتی باید به گونه‌ای تدوین شود که اجحاف و نگاه غیرعادلانه‌ای نسبت به هنرمندان در آن نباشد و همه هنرمندان ارزشی بتوانند به صورت یکسان از این امکان استفاده کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/3086.jpg آیین‌نامه,اجرایی,خرید,آثار,هنری,از,سوی,دستگاه‌های,دولتی,عادلانه,تدوین,شود Icana

"حسن ملک‌محمدی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir ،(مصوبه مجلس مبنی بر خرید آثار هنری ازسوی دستگاه‌های دولتی را اقدامی مثبت و ارزشمند خواند و گفت: با خرید آثار هنری ازسوی دستگاه‌های دولتی بازار خرید و فروش این آثار فعال‌تر می‌شود و هنرمندان می‌توانند از فروش آثار خود سود اقتصادی کسب کنند.

نماینده مردم دامغان با اشاره به تلاش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تدوین آیین‌نامه اجرایی خرید آثار هنری ازسوی دستگاه‌های دولتی تأکید کرد: این آیین‌نامه باید به گونه‌ای تدوین شود که اجحاف و نگاه غیرعادلانه‌ای نسبت به هنرمندان در آن نباشد و همه هنرمندان ارزشی بتوانند به صورت یکسان از این امکان استفاده کنند.

ملک‌محمدی حمایت‌های دولتی از هنرمندان را ضروری‌ترین نوع حمایت فرهنگی دولت عنوان کرد و ادامه داد: دولت با خرید آثار هنری هنرمندان، گرایش به فعالیت بیشتر و دوری از انفعال را در جامعه هنری کشور ایجاد می‌کند و موجب رشد کمی و کیفی تولید آثار هنری در جامعه می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه بیشتر مردم جامعه قدرت خرید آثار هنری را ندارند، گفت: دولت ضمن بهره‌گیری از مصوبه مجلس و خرید آثار هنری برای حمایت از هنرمندان، باید با پرداخت یارانه و تسهیلات و کاهش قیمت محصولات فرهنگی، امکان خرید این محصولات را برای مردم فراهم سازد.

وی افزود: حمایت از هنرمندان و آثار هنری یکی از اقدامات زیرساختی و پایه‌ای فرهنگی دولت است که شاخص‌های کمی و کیفی تولیدات هنری و فرهنگی را افزایش می‌دهد و موجب ارتقای شاخص‌های فرهنگ عمومی می‌شود.

عضو فراکسیون روحانیون در پایان تصریح کرد: خرید آثار هنری ازسوی دستگاه‌های دولتی، در میان جامعه هنری کشور تحرک، پویایی و رقابت ایجاد می‌کند و این امر موجب تولید و عرضه بیشتر و بهتر آثار هنری ارزشمند و متعالی خواهد شد.

به گفته مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این مرکز برای کاربردی کردن مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر خرید آثار هنری ازسوی دستگاه‌های دولتی در حال رایزنی و گردآوری نظرات پیشکسوتان و فعالان حوزه فرهنگ و هنر است.

"علی شالویی" یادآورشد که تلاش مرکز تجسمی وزارت ارشاد براین است مصوبه مجلس مبنی بر خرید آثار هنری از سوی دستگاه‌های مختلف به پایه و اساسی قوی برای رونق آثار هنری در سال‌های آینده تبدیل شود؛ ضمن آنکه نظر جامعه هنری و علاقه‌مندان به این بخش نیز تامین شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet