هدر اصلی
1390/04/20 11:21:17
سرویس اجتماعی
کوثری:

کاری اساسی برای تسهیل زندگی جانبازان صورت نمی‌گیرد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، با بیان اینکه تاکنون کار اساسی و زیربنایی برای تسهیل زندگی جانبازان صورت نگرفته است، گفت: متاسفانه بیش از سه سال از ارجاع لایحه خدمت‌رسانی به ایثارگران می‌گذرد؛ اما هنوز تکلیف آن مشخص نشده و این موضوع نمی‌تواند قابل قبول باشد.
کاری اساسی برای تسهیل زندگی جانبازان صورت نمی‌گیرد نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، با بیان اینکه تاکنون کار اساسی و زیربنایی برای تسهیل زندگی جانبازان صورت نگرفته است، گفت: متاسفانه بیش از سه سال از ارجاع لایحه خدمت‌رسانی به ایثارگران می‌گذرد؛ اما هنوز تکلیف آن مشخص نشده و این موضوع نمی‌تواند قابل قبول باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/4884.jpg کاری,اساسی,برای,تسهیل,زندگی,جانبازان,صورت,نمی‌گیرد Icana

"اسماعیل کوثری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، افزود: با وجود اینکه اقدام‌های خوبی در حمایت از جانبازان صورت گرفته؛ اما کار اساسی و زیر بنایی لازم به ظاهر انجام نگرفته است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،‌ با تاکید بر اینکه تمامی تلاش‌ها و اقدام‌ها برای جانبازان نباید به مسائل مادی منحصر شود، تصریح کرد: جانبازان انسان‌های فداکاری هستند که قسمتی از بدن خود را در راه اعتلای ارزش‌های الهی و سربلندی کشور در مقابل دشمن، دادند بنابراین حفظ جایگاه آنها در همه سطوح و در تمامی دستگاه‌های کشوری و لشگری باید نهادینه شود.

وی ادامه داد: آنها کسانی هستند که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و برای این بخشش و فداکاری باید جایگاه و ارزش ویژه‌ای قائل شد، به خصوص برای جانبازان شیمایی، قطع نخاعی و جانبازانی که از نظر روحی و روانی دچار مشکل هستند.

کوثری تاکید کرد: وضعیت آنها به گونه‌ای است که اگر کسی یک شبانه روز به جای آنها بود به طور قطع تحملش را از دست می‌داد؛ اما این جانبازان با رضای خدا و با الگوبرداری از حضرت ابوالفضل (ع) این رنج‌ها را تحمل می‌کنند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به اینکه مجلس نیز باید فعالیت خود در این راه را افزایش دهد، افزود: البته کمیسیون اجتماعی مجلس به عنوان کمیسیون تخصصی رسیدگی به این امور اقدام‌هایی کرده است؛ اما مهم‌ترین مساله، بحث لایحه جامع خدمت‌رسانی به ایثارگران است که بیش از سه سال در مجمع تشخیص مصلحت نظام مانده و این موضوع نمی‌تواند قابل قبول باشد و هرچه زودتر باید به آن رسیدگی به ابلاغ و اجرا شود.

به گفته کوثری، سال گذشته قرار شد کمیته‌ای به نمایندگی از 2 تن از اعضای مجمع، 2 نفر از دولت و 2 نفر از مجلس تشکیل شود و جلسه‌هایی برای رسیدگی به این لایحه برگزار کنند و ما همچنان در حال پیگیری هستیم تا با توجه به نتایج این جلسه‌ها تکلیف این لایحه مشخص شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet