هدر اصلی
1390/04/15 17:04:38
سرویس فرهنگی
طاهری در ارزیابی طرح اذان تا اذان:

محتوای فیلم‌ها در ماه رمضان با فضای این ماه همخوانی داشته باشد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خواستار انتخاب فیلم‌هایی در طرح اذان تا اذان در سینماها شد که به لحاظ مضمونی با فضای ماه مبارک رمضان همخوانی دارد.
محتوای فیلم‌ها در ماه رمضان با فضای این ماه همخوانی داشته باشد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خواستار انتخاب فیلم‌هایی در طرح اذان تا اذان در سینماها شد که به لحاظ مضمونی با فضای ماه مبارک رمضان همخوانی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/6607.jpg محتوای,فیلم‌ها,در,ماه,رمضان,با,فضای,این,ماه,همخوانی,داشته,باشد Icana

سید "علی طاهری" در گفت‌وگو با خانه ملت (www.icana.ir)، در ارزیابی طرح اذان تا اذان که در ماه مبارک رمضان در سینماها اجرا می‌شود،‌ گفت: باید محتوای فیلم‌هایی که در این طرح انتخاب می‌شود، با معنویت این ماه همخوانی داشته باشد و قطعا اکران فیلم‌هایی که مناسبتی با این ماه مبارک ندارد، نقطه منفی این طرح خواهد شد و انتقاداتی را به همراه خواهد داشت.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس با بیان اینکه این موضوع سال گذشته در کمیسیون فرهنگی بحث شد،‌ افزود: نظر کمیسیون این بود که سانس‌های اولیه سینما بعد از افطار تا 12 شب طبیعی است و مشکلی ندارد؛ اما این مسئله را که سینما 12 به بعد فعال باشد، ضروری نمی‌دانست زیرا معتقد بود کنترل ارتباط‌های غیرمتعارفی که احیانا به بهانه سینما برقرار می‌شود، ممکن است مشکلاتی را به وجود آورد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، اظهار کرد: من گمان می‌کنم اگر این طرح بیشتر از ساعت 12 ادامه نداشته باشد، بهتر می‌تواند اجرا شود تا اینکه بخواهد تا سحر ادامه پیدا کند و البته مسئولان آن اعلام کردند که امسال سانس‌های این طرح را کم خواهند کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به اینکه فرهنگ اکران نیمه شب سینما در کشور ما جا نیفتاده است، اعلام کرد: بهتر است این طرح در ساعاتی اجرا شود که تبعات منفی نداشته باشد و به همین دلیل اگر به سانس‌های بعد از افطار بسنده کنند، حاشیه‌های کمتری خواهد داشت.

در طرح اذان تا اذان که در ماه رمضان در سینماها اجرا می‌شود، سینماهای حاضر در این طرح در طول روز تعطیل هستند و اکران خود را از اذان مغرب تا پیش از اذان صبح ادامه خواهند داد و فیلم‌های جدید و قدیمی سینما در آن به نمایش در می‌آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet