هدر اصلی
1390/04/18 08:53:16
سرویس اجتماعی
رضا حسینی قطب‌آبادی با انتقاد از نگاه یک بعدی به وزارت ورزش وجوانان:

سیاست در بندبند زندگی اجتماعی و فرهنگی جوانان نفوذ پیدا کرده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با انتقاد از برجسته شدن مقوله ورزش نسبت به مسائل جوانان در وزارت تازه تاسیس ورزش و جوانان گفت: نگاه سیاسی به هر موضوعی به سرمایه های کشور آسیب می زند، کشورهای خارجی از استعداد جوانان ما استفاده می‌کنند و ما تنها نظاره‌گر هستیم؛ سیاست در بندبند زندگی اجتماعی و فرهنگی نسل جوان نفوذ پیدا کرده است.
سیاست در بندبند زندگی اجتماعی و فرهنگی جوانان نفوذ پیدا کرده است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با انتقاد از برجسته شدن مقوله ورزش نسبت به مسائل جوانان در وزارت تازه تاسیس ورزش و جوانان گفت: نگاه سیاسی به هر موضوعی به سرمایه های کشور آسیب می زند، کشورهای خارجی از استعداد جوانان ما استفاده می‌کنند و ما تنها نظاره‌گر هستیم؛ سیاست در بندبند زندگی اجتماعی و فرهنگی نسل جوان نفوذ پیدا کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/4757.jpg سیاست,در,بندبند,زندگی,اجتماعی,و,فرهنگی,جوانان,نفوذ,پیدا,کرده,است Icana

"مصطفی رضا حسینی قطب‌آبادی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) در رابطه اقدامات  سرپرست وزارت ورزش و جوانان در این وزارتخانه، تصریح کرد: بیشتر جلساتی که ایشان تا کنون برگزار کرده‌اند با ورزشکاران و مسئولان سازمان‌های ورزشی بوده ودر جریان برنامه‌های ایشان برای جوانان و مسائل فرهنگی مرتبط با آن نبوده‌ام.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به از دست دادن زمان برای رسیدن به امورجوانان افزود، افزود: مگر نه اینکه نیروی انسانی سرمایه هر کشور و مهم‌ترین اصل پیشرفت کشورها است بنابراین چرا به راحتی زمان و سرمایه‌ها راز دست می‌دهیم.

 

اقدامات رئیس‌جمهور با شعار‌های وی همخوانی ندارد

وی از دست دادن فرصت‌ها را به دلیل لجبازی رئیس‌جمهور عنوان کرد و ادامه داد: بعضی از کارهای رئیس‌جمهور با شعارهایی که مطرح کرده‌اند، هم‌خوانی ندارد؛  هدر دادن زمان از جمله مواردی است که به کشور آسیب وارد می‌کند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: وزارت ورزش و جوانان از ادغام سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی شکل گرفته است و به همین دلیل وزارتخانه کلیدی محسوب می‌شود. بدین جهت باید یک فرد واجد شرایط و قوی را که در عرصه اجرایی توانایی بالایی دارد  و به مسائل جوانان وقوف دارد برای هدایت این وزارتخانه انتخاب کرد.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن در مجلس اظهار کرد: محمدعباسی انسان شریفی است، اما آنگونه که من شنیده‌ام ایشان سابقه‌ای در حوزه ورزشی و مسائل جوانان ندارد؛ درست است که در وزارت تعاون کارهای خوبی انجام دادند اما تعاون مقوله‌ای جدا از ورزش و جوانان است.

 

عباسی از مجلس رای اعتماد نخواهد گرفت

رضا حسینی قطب‌آبادی گفت: به نظر می‌رسد با ادغام  وزارت کار، رفاه و تعاون رئیس‌جمهور؛ آقای شیخ‌الاسلام را برای این سه وزارتخانه و محمد عباسی را برای ورزش و جوان پیشنهاد خواهد کرد، اما بعید می‌دانم با این رویه و با وجود همه خوبی‌های که آقای عباسی دارد، ایشان بتواند رای اعتماد از مجلس بگیرد چرا که به‌ هرجهت مجلس نسبت به این 2 سازمان و نسبت به مقوله جوانان حساسیت دارد.

 

سیاسی ‌کاری در کشور به نظام وسرمایه‌های نظام آسیب خواهد زد

رضا حسینی قطب‌آبادی با تاکید بر اینکه سیاسی کاری به ضررکشور است، تصریح کرد: این اقدامات به نظام وسرمایه‌های ضربه می‌زند. در حالی که هر روز شاهد پیشرفت‌های کشورهای مختلف جهان در حوزه ورزش هستیم، جوانان کشورمان دچار سردی شدند و دائم به دنبال پذیرش در دانشگاه‌های خارج از کشور و به دنبال فرصتی هستند که بتوانند مقالات، اختراعات و اکتشافات خود را ارائه کنند و از کشورخارج شوند.

وی ادامه داد: این کشورها از استعداد جوانان ما استفاده می‌کنند و ما تنها نظاره‌گر هستیم، این نشان می‌دهد که  سیاست در بند بند زندگی اجتماعی، فرهنگی و اجتماعی جوانان نفوذ پیدا کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد:  چرا باید چنین باشد و چرا افراد برای به کرسی نشاندن حرف خود و برای اینکه اثبات کنند، آنچه می‌گویند درست است به این شکل با وقت سرمایه‌های ممکلت بازی شود. ما امیدواریم که رئیس‌جمهور توجه جدی به این مساله داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet