هدر اصلی
1390/04/18 09:45:22
سرویس بین الملل
آلیا در واکنش به ادعاهای مولن:

افزایش نفوذ ایران در منطقه دلیل طرح ادعاها است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادعاهای اخیر مقام‌های آمریکایی علیه ایران را ناشی از نفوذ معنوی جمهوری اسلامی در بین کشورهای همسایه دانست و گفت: همه ملت‌ها و تحلیلگران سیاسی غیرمغرض می‌دانند که عامل افزایش ادعاها علیه ایران نفوذ ما در منطقه است.
افزایش نفوذ ایران در منطقه دلیل طرح ادعاها است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادعاهای اخیر مقام‌های آمریکایی علیه ایران را ناشی از نفوذ معنوی جمهوری اسلامی در بین کشورهای همسایه دانست و گفت: همه ملت‌ها و تحلیلگران سیاسی غیرمغرض می‌دانند که عامل افزایش ادعاها علیه ایران نفوذ ما در منطقه است. https://cdn.icana.ir/d/019/8408.jpg افزایش,نفوذ,ایران,در,منطقه,دلیل,طرح,ادعاها,است Icana

"فاطمه آلیا" درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، ادعاهای اخیر مقام‌های آمریکایی علیه ایران را ناشی از نفوذ معنوی جمهوری اسلامی در بین کشورهای همسایه دانست وگفت: همه ملت‌ها وتحلیلگران سیاسی غیرمغرض می‌دانند که عامل افزایش ادعاها علیه ایران نفوذ ما درمنطقه است. 

نماینده مردم تهران،  ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه تاثیرپذیری از ایران در نوع رفتار و اظهارات مقام‌های ارشد کشورهای منطقه مشخص است، افزود: برهمین اساس است که آمریکا بارها تلاش کرده تا ایران را متهم به دخالت نظامی و فیزیکی در کشورها کند. 

عضوکمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به روابط ایران وعراق اشاره کرد وادامه داد: ملت ایران و عراق درگذشته و به دلیل کارشکنی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی دارای روابط  مخدوشی بودند و در حال حاضر آمریکا سعی دارد با بیان اتهامات نسبت به ایران مجددا این روبط را مخدوش نماید. 

آلیا تاکید کرد: اشتراکات مذهبی و فرهنگی دو ملت ایران وعراق، عامل افزایش رشد ارتباطات  دو کشور است و آمریکا نیز نمی‌تواند با طرح ادعاها این روابط را مخدوش کند.     

با وجود آنکه وزیر دفاع سابق آمریکا هفته گذشته ادعاهایی بی اساس علیه ایران را مطرح کرده بود، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا باز هم سخنان گیتس را تکرار کرد. 

دریادار "مایکل مولن" روز پنجشنبه مدعی شد؛ ایران حمایت خود از افراد مسلح شیعی در عراق را افزایش داده و آنها را با سلاح‌های پیشرفته‌تری مجهز کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet