هدر اصلی
1390/04/18 11:13:49
سرویس اقتصادی
بائوج‌لاهوتی با الزامی خواندن ساخت سالانه 1000 کیلومتر راه‌آهن؛

دولت به کمک بخش خصوصی خطوط ریلی را توسعه دهد

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که مسئولان وزارت راه و شهرسازی باید سالانه یک‌هزار کیلومتر راه‌آهن احداث کنند، گفت: بودجه عمرانی بخش حمل و نقل برای توسعه خطوط ریلی کشور مناسب نیست و مسئولان اجرایی باید با استفاده از بخش خصوصی حمل و نقل کشور را توسعه دهند.
دولت به کمک بخش خصوصی خطوط ریلی را توسعه دهد عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که مسئولان وزارت راه و شهرسازی باید سالانه یک‌هزار کیلومتر راه‌آهن احداث کنند، گفت: بودجه عمرانی بخش حمل و نقل برای توسعه خطوط ریلی کشور مناسب نیست و مسئولان اجرایی باید با استفاده از بخش خصوصی حمل و نقل کشور را توسعه دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/2882.jpg دولت,به,کمک,بخش,خصوصی,خطوط,ریلی,را,توسعه,دهد Icana

"مهرداد بائوج‌لاهوتی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با بیان این که تنها 10 درصد از مسافرت‌های داخل کشور به وسیله حمل و نقل ریلی، هوایی و دریایی انجام می‌شود، تصریح کرد: مسئولان وزارت راه و شهرسازی باید با توسعه پر شتاب خطوط حمل و نقل ریلی، هوایی و دریایی، حجم ترافیک در راه‌های زمینی را کاهش دهند.

 

17 هزار کیلومتر راه‌آهن باید در کشور ساخته شود

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان این که برای استفاده مناسب از حمل و نقل ریلی باید 26 هزار کیلومتر راه‌آهن در کشور وجود داشته باشد، افزود: هم‌اکنون 9 هزار کیلومتر راه‌آهن در کشور فعال است و این موضوع به طور حتم استقبال مردم برای استفاده از حمل و نقل ریلی را کاهش می‌دهد.

وی ادامه داد: مسئولان وزارت راه و شهرسازی برای افزایش استقبال مردم از خطوط حمل و نقل ریلی، باید سالانه از یک‌هزار کیلومتر راه‌آهن بهره‌برداری کنند.

بائوج‌لاهوتی با یادآوری این که بودجه عمرانی بخش حمل و نقل برای توسعه خطوط ریلی کشور مناسب نیست، اظهار کرد: مسئولان وزارت راه و شهرسازی باید با استفاده از بخش خصوصی و همچنین صندوق توسعه ملی بخش حمل و نقل کشور را توسعه دهند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: بخش‌های خصوصی فعال در حوزه عمران یک عامل اقتصادی مهم به شمار می‌روند و مسئولان اجرایی کشور باید با برنامه‌ریزی دقیق برای توسعه بخش‌های عمرانی و به ویژه بخش حمل و نقل از آنها استفاده کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet