هدر اصلی
1390/04/18 10:19:37
سرویس دیگر رسانه‌ها
ابراهیمی:‏

شرط مذاکره ایران با عربستان تغییر سیاست ریاض است‏‎ ‎

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: اگر عربستان سیاست های خود را در قبال انقلاب مردم در ‏کشورهای منطقه اصلاح کند آنگاه می توان با این کشور مذاکره کرد‏‎. ‎
شرط مذاکره ایران با عربستان تغییر سیاست ریاض است‏‎ ‎ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: اگر عربستان سیاست های خود را در قبال انقلاب مردم در ‏کشورهای منطقه اصلاح کند آنگاه می توان با این کشور مذاکره کرد‏‎. ‎ https://cdn.icana.ir/d/019/2073.jpg شرط,مذاکره,ایران,با,عربستان,تغییر,سیاست,ریاض,است‏‎,‎ Icana

حسین ابراهیمی در گفتگو با مهر، در خصوص اظهار علاقه وزیر امور خارجه عربستان برای گفتگو با جمهوری اسلامی ایران و نیز دعوت وی از صالحی وزیر امور خارجه برای سفر به این کشور گفت: نمی توانیم مذاکره با عربستان را منتفی بدانیم به شرط آنکه این کشور سیاست های خود را در قبال انقلاب مردم در کشورهای منطقه اصلاح کند.

وی تصریح کرد: عربستان باید در اسرع وقت نیروهای خود از بحرین را خارج کند و حق را به مردم کشورهای منطقه دهد نه اینکه نیروهای خود را برای مقابه با آنها بسیج کند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در ادامه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره از مذاکره با کشورهای منطقه استقبال می کند، اظهار داشت: اگر عربستان سیاست های خود را اصلاح کند و دیگر حاظر نشود از دیکتاتورها در کشورهای عربی حمایت کند آن وقت می توان با این کشور مذاکره کرد.

به گزارش مهر، سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان سعودی در دیدار با همتای انگلیسی خود در جده، از آمادگی کشورش برای گفتگو با جمهوری اسلامی ایران در صورتی که تهران چنین قصدی داشته باشد، خبر داده بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet