هدر اصلی
1390/04/18 11:40:34
سرویس اقتصادی
در سه ماهه نخست امسال انجام شد:

صادرات یک میلیارد و 245 میلیون دلار کالای غیرنفتی از بندر امام خمینی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از صادرات دو میلیون و ۲۲۶هزار تن کالا از گمرک و بندر امام خمینی در سه ماه نخست امسال خبر داد و گفت: انتظار ما این است که این رقم تا پیش از نیمه سال دست‌کم ۱۰ درصد رشد داشته باشد.
صادرات یک میلیارد و 245 میلیون دلار کالای غیرنفتی از بندر امام خمینی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از صادرات دو میلیون و 226هزار تن کالا از گمرک و بندر امام خمینی در سه ماه نخست امسال خبر داد و گفت: انتظار ما این است که این رقم تا پیش از نیمه سال دست‌کم 10 درصد رشد داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/5721.jpg صادرات,یک,میلیارد,و,245,میلیون,دلار,کالای,غیرنفتی,از,بندر,امام,خمینی Icana

"سیدشریف حسینی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)‌ افزود: این میزان کالا به ارزش یک میلیارد و 245میلیون دلار به کشورهای اروپایی، عربستان سعودی، کویت، امارات، چین، کره جنوبی، اندونزی، ژاپن و تایلند صادر شده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سهم صادرات از گمرک و بندر امام خمینی یک میلیارد و 178 میلیون دلار بوده است که در قیاس با مدت زمان مشابه در سال گذشته، رشد یک درصدی داشته است.

وی ادامه داد: بیشتر اقلام صادراتی در سه ماهه نخست امسال از طریق گمرک و بندر امام، مواد پتروشیمی، آهن‌آلات، لوازم صنعتی و کشاورزی و مواد معدنی، گازها و پلی اتیلن بوده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: انتظار این است که در سال جهاد اقتصادی با توجه به تأکید بر توسعه صادرات غیرنفتی، با برنامه‌ریزی‌های مناسب مسئولان تا پیش از به پایان رسیدن نیمه سال،‌ رشد دو رقمی را در صادرات از استان خوزستان شاهد باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet