شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/04/18 13:03:09
سرویس اجتماعی
طاهری با اشاره به مخالفت رئیس‌جمهور با اجرای طرح تفکیک جنسیتی:

کمیسیون فرهنگی و فراکسیون روحانیون موضوع تفکیک جنسیتی را بررسی می‌کنند

دبیر کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مخالفت رئیس‌جمهور با طرح تفکیک جنسیتی، گفت: رئیس‌جمهور تخصصی در این زمینه ندارد و بهتر است در خصوص مسائل مربوط به محرم و نامحرم کار را به متخصصان و کارشناسان واگذار کند.
کمیسیون فرهنگی و فراکسیون روحانیون موضوع تفکیک جنسیتی را بررسی می‌کنند دبیر کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مخالفت رئیس‌جمهور با طرح تفکیک جنسیتی، گفت: رئیس‌جمهور تخصصی در این زمینه ندارد و بهتر است در خصوص مسائل مربوط به محرم و نامحرم کار را به متخصصان و کارشناسان واگذار کند. https://cdn.icana.ir/d/019/8373.jpg کمیسیون,فرهنگی,و,فراکسیون,روحانیون,موضوع,تفکیک,جنسیتی,را,بررسی,می‌کنند Icana

"سیدعلی طاهری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درباره اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌های کشور، تصریح کرد: این طرح باید هرچه سریعتر‌اجرایی شود و در ابتدا باید بررسی شود که آیا امکانات لازم برای اجرای کامل این طرح در دانشگاه‌ها وجود دارد یا خیر.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بسیاری از کشورهای اروپایی بحث تفکیک جنسیتی اجرایی شده؛ به طور مثال در کشورانگلستان "مارگارت تاچر" رهبر سابق حزب محافظه‌کار بریتانیا در کتاب خاطرات خود اعلام کرده‌ است تمام تحصیلات خود را از دوره ابتدایی تا تحصیلات عالیه در دانشگاه‌ها و مدارسی حضور داشت که همه دانشجویان آن خانم بوده‌اند.

وی همچنین با اشاره به مخالفت رئیس‌جمهور در مخالفت با اجرای طرح تفکیک جنسیتی، افزود: فرمایش رئیس‌جمهور یک مطلب غیرعلمی است، ایشان حتی به تجربیات کشورهای جهان نیز در این مورد بی‌توجهی کردند، تفکیک جنستی سال‌هاست در دنیا مثمر ثمر بوده و در دنیا جواب داده است، دین اسلام هم در این مورد تاکیدات فراوانی داشته است، آن وقت آقای احمدی‌نژاد مخالفت خود را با اجرای این طرح اعلام می‌کند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور تخصصی در این زمینه ندارد و به اندازه کافی مطلع نیست و بهتر است در خصوص مسائل مربوط به محرم ونامحرم کار را به متخصاصان و کارشناسان واگذار کند.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: وزارت علوم اعلام نکرده است که در تمامی دانشگاه‌ها این طرح اجرایی خواهد شد بلکه اعلام کرده است به تدریح این طرح اجرایی خواهد شد و ابتدا نیز کلاس‌‌های درسی که تعداد دانشجویان آن زیاد است، تفکیک خواهند شد.

طاهری گفت: به هرحال باید این برنامه از یک جایی شروع شود، البته این طرح باید از اول انقلاب اجرایی می‌شد که متاسفانه از آن غفلت شد؛ بعضی از دولت‌ها این کار را کار بزرگی قلمداد می‌کردند و گاهی دولت‌ها نیز مثل دوره آقای احمدی‌نژاد به این موضوع اعتقاد نداشتند.

وی تاکید کرد: کسانی که دغدغه رعایت مسائل ارزشی را در کشور دارند از این اقدام حمایت خواهند کرد و در رفع مشکلات و موانع آن اهتمام خواهد کرد.

دبیر کمیسیون فرهنگی اظهار کرد: پس از پایان تعطیلات مجلس، در اولین جلسه کمیسیون فرهنگی به این مساله پرداخته خواهد شد و قطعا فراکسیون روحانیت مجلس نیز در این مورد ورود خواهد کرد.

طاهری در پایان ابراز امیدواری کرد با اطلاع رسانی مناسب و رایزنی با رئیس‌جمهور مقدمات اجرایی شدن این طرح از اول مهر ماه آماده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet