هدر اصلی
1390/04/18 16:25:31
سرویس فرهنگی
حسین ابراهیمی:

تقویت نگاه عالمانه به مهدویت درجامعه،زمینه‌ساز این حکومت الهی است

عضو فراکسیون روحانیون مجلس معرفی درست مهدویت، شناساندن مفهوم صحیح انتظار و تبیین ماهیت حکومت جهانی را از طریق علما در جامعه پیش زمینه ظهور و استقرار این حکومت الهی در جامعه دانست.
تقویت نگاه عالمانه به مهدویت درجامعه،زمینه‌ساز این حکومت الهی است عضو فراکسیون روحانیون مجلس معرفی درست مهدویت، شناساندن مفهوم صحیح انتظار و تبیین ماهیت حکومت جهانی را از طریق علما در جامعه پیش زمینه ظهور و استقرار این حکومت الهی در جامعه دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/485.jpg تقویت,نگاه,عالمانه,به,مهدویت,درجامعه،زمینه‌ساز,این,حکومت,الهی,است Icana

"حسین ابراهیمی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، حکومت مهدویت را وارث رسالت تمامی انبیا دانست و گفت: طبیعی است که زمانی در یک جامعه مقوله اعتقاد، رشد و پرورش درست و جامعی می‌یابد که متخصصان آن حوزه از اطلاعات صحیح و توانایی نظارتی و مدیریتی قدرتمندی برخوردار باشند.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی بحث مهدویت را دارای دو بخش اعتقادی و عملی دانست و افزود: مبحث اعتقادی مهدویت مفهوم خلاصه شدن رسالت تمامی انبیا الهی در حکومت حضرت ولی عصر(عج) است و بخش عملی آن تلاش برای ارتقا سطح فکری هر فرد و مسئولیت‌شناسی مسئولان برای حفظ سلامت فکری جامعه در زمینه مقوله مهدویت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی عدم وجود نظارت متمرکز بر افکار عمومی جامعه را از عوامل مهم منحط شدن اعتقادات مردم به سمت تفکرات عامیانه در تمامی جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: جامعه مدرسین، حوزه علمیه و مراجع عظام ابتدا باید خود به سطح کاملی از اطلاع در خصوص مهدویت برسند و سپس پاسدار اعتقادات مردم در این حوزه باشند.

ابراهیمی حکومت جهانی مهدویت را آرمان تمامی اولیا و مومنین توصیف و تصریح کرد: این حکومت آنقدرعزیز است که تمامی مردم با علاقه انتظار آن را می‌کشند و این خود باعث می‌شود تا عده‌ای سودجو از علاقه مردم به حضرت ولی عصر(عج) سوء استفاده کرده و اعتقادات ان‌ها را با نشر اکاذیب به سمت خرافه و عامه‌گرایی ببرند.

وی تحقق حکومت مهدویت را با وجود اعتقادات عامیانه در جامعه دشوار و به دور از انتظار دانست و تاکید کرد: معرفی درست مهدویت، شناساندن مفهوم صحیح انتظار و تبیین ماهیت حکومت جهانی از طریق علما در جامعه، پیش زمینه‌ ظهور و استقرار این حکومت الهی در جامعه است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: نگرانی مقام معظم رهبری در خصوص وضعیت فعلی در خصوص جامعه به جا و درست است و باید مسئولان رهنمود‌های ایشان را آویزه گوش کنند و این رسالت اساسی و الهی را در هیچ شرایطی سبک نشمارند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز - شنبه 18 تیر ماه - در جمع اساتید و فارغ التحصیلان تخصصی مهدویت با اشاره به اهمیت بسیار بالای موضوع مهدویت به عنوان هدف حرکت و مجاهدت انبیاء در طول تاریخ، یکی از موارد مهم و ضروری در مقوله مهدویت را افزایش کارهای عالمانه، دقیق و متقن به دست اهل فن و متخصصان واقعی این موضوع و پرهیز از کارهای عامیانه، جاهلانه، غیرمعتبر و براساس تخیلات و توهمات اعلام کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet