هدر اصلی
1390/04/18 17:07:39
سرویس سیاسی

قانون تشکیل2 وزارتخانه ادغامی جدید از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد

قانون تشکیل دو وزارتخانه "تعاون، کار و رفاه اجتماعی" و "صنعت، معدن و تجارت" از سوی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.
قانون تشکیل2 وزارتخانه ادغامی جدید از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد قانون تشکیل دو وزارتخانه "تعاون، کار و رفاه اجتماعی" و "صنعت، معدن و تجارت" از سوی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد. https://cdn.icana.ir/d/019/3315.jpg قانون,تشکیل2,وزارتخانه,ادغامی,جدید,از,سوی,رئیس,جمهور,ابلاغ,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، قانون تشکیل دو وزارتخانه "تعاون، کار و رفاه اجتماعی" و "صنعت، معدن و تجارت" که در مجلس تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده است از سوی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.

بر این اساس، به موجب این قانون از ادغام سه وزارتخانه تعاون، کار و امور اجتماعی و رفاه و تامین اجتماعی و دو وزارتخانه صنایع و معادن و بازرگانی به ترتیب دو وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، ‌معدن و تجارت تشکیل می شود و کلیه وظایف و اختیاراتی که طبق قوانین بر عهده وزارتخانه ها و وزیران یاد شده بوده است به دو وزارتخانه جدید و وزیران آنها منتقل می شود.

همچنین همه امکانات،‌تعهدات، ‌اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول در وزارتخانه تعاون، کار و امور اجتماعی و رفاه و تامین اجتماعی به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و نیز در وزارتخانه های صنایع و معادن و بازرگانی به وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت منتقل می شود.

بر اساس این قانون، تنقیح قوانین مربوط به وظایف و اختیارات وزارتخانه های یاد شده، ‌با توجه به قوانین برنامه پنجساله پنجم توسعه، ‌اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و مدیریت خدمات کشوری در کار گروهی متشکل از معاونان برنامه ریزی و نظارت راهبردی، ‌توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، ‌حقوقی و امور مجلس رئیس جمهور و حسب مورد وزیر مربوطه ظرف شش ماه انجام و پس از تصویب هیئت وزیران به مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود.

بر این اساس، در همه قوانین به جای وزارتخانه های یاد شده و وزیران آنها به ترتیب وزارتخانه های "تعاون، کار و رفاه اجتماعی" و "صنعت، ‌معدن و تجارت" و وزیران آنها جایگزین می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet