ولادت حضرت امام رضا (ع)
1390/04/19 09:00:40
سرویس بین الملل
بابااحمدی در واکنش به ادعاهای مولن:

ادعاهای آمریکایی‌ها علیه ایران ناشی از استیصال آنهاست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با رد ادعاهای مقام‌های کاخ سفید علیه ایران، اظهار کرد: ادعاهای مقام‌های واشنگتن علیه تهران ناشی از استیصال مقام‌های این کشور در دستیابی به اهدافشان در منطقه است.
ادعاهای آمریکایی‌ها علیه ایران ناشی از استیصال آنهاست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با رد ادعاهای مقام‌های کاخ سفید علیه ایران، اظهار کرد: ادعاهای مقام‌های واشنگتن علیه تهران ناشی از استیصال مقام‌های این کشور در دستیابی به اهدافشان در منطقه است. https://cdn.icana.ir/d/019/7041.jpg ادعاهای,آمریکایی‌ها,علیه,ایران,ناشی,از,استیصال,آنهاست Icana

"عبدالمحمد بابااحمدی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، درباره ادعای جدید"مایکل مولن" رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا مبنی بر حمایت ایران از نیروهای افراطی در منطقه، گفت: دست نیافتن آمریکا به اهداف طراحی شده­اش، این کشور را با چالشی جدی در منطقه روبرو کرده و باعث شده برای فرار از آن طرح ادعاهای بی اساس علیه ایران را در پیش بگیرد.

نماینده لردگان با بیان این­که  طرح چنین ادعاهایی تازگی نداشته و همواره در طول سال‌های بعد از پیروزی انقلاب وجود داشته است، افزود: به دنبال سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران مقامات این کشور یک روز طرح جاسوسی ایران در کویت، یک روز انتقال اسلحه به سودان و روز دیگر دخالت در امور افغانستان و عراق را مطرح می کنند.

وی ادامه داد: طرح این ادعاها علیه ایران در حالی شکل می گیرد که با وجود فشار از سوی مقامات ارشد دو کشور عراق و افغانستان مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از این دو کشور اما مقامات آمریکایی حاضر به تخلیه نیروهای خود از این کشورها نبوده و همچنان به دخالت خود ادامه می دهند.

بابا احمدی تاکید کرد: این کشور حتی در مواردی پا را فراتر گذاشته و با تحریک عربستان و انتقال نیروهای نظامی این کشور به بحرین مردم بی دفاع بحرین را قتل عام می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به این­که طرح چنین ادعاهایی از سوی آمریکا با هدف کسب آبرو است، خاطر نشان کرد:  از آن جا که آمریکا هیچ موفقیتی در منطقه نداشته، بنابراین درصدد است تا با این ادعاها سرپوشی بر مشکلات خود بگذارد.

نماینده لردگان ادامه داد: اگر آمریکا امروز با مشکل جدی در منطقه روبرو نبود، قطعا برای پیشبرد برنامه‌های خود سیاست تقابل فیزیکی علیه ایران را به کار می­گرفت.

 

اقدامات ضدایرانی آمریکا، تبلیغی است 

او اقدامات ضد ایرانی آمریکا را اقداماتی تبلیغی، رسانه­ای و مطبوعاتی عنوان کرد و افزود: آمریکا با این اقدام قصد دارد موج ایران هراسی را در بین کشورهای منطقه و خارومیانه ایجاد و جوی مسموم علیه ایران برپا کند.

بابا­احمدی تاکید کرد: کشورهای منطقه هر چند در ظاهر با آمریکا همسویی و همگامی نشان می دهند، اما واقعیت این است که کشورهای منطقه به آگاهی رسیده و می دانند که آمریکا نه تنها به دنبال تامین منافع آنها نیست بلکه به دنبال بهره برداری از فرصت‌های موجود در این کشورها و تثبیت موقعیت خود به عنوان قدرتی تک قطبی در جهان است.

عضو کمیسیون امنیت با تاکید بر این که هدف اصلی آمریکا براندازی نظام جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: تمام برنامه های بکار گرفته شده در دوره های مختلف ریاست جمهوری این کشور برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران با شکست روبرو شده  و ایران همواره و با وجود همه سنگ اندازی‌ها، با قدرت روز افزون در جهت توسعه در تمام ابعاد گام های موفقی برداشته است.

بابا احمدی در پایان با رد ادعاهای مطرح شده از سوی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تاکید کرد: روابط ایران با سایر کشورها همواره در چارچوب موافقت­نامه­های بین المللی بوده است.

با وجود آنکه وزیر دفاع سابق آمریکا هفته گذشته ادعاهایی بی اساس علیه ایران را مطرح کرده بود، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا باز هم سخنان گیتس را تکرار کرد. 

دریادار "مایکل مولن" روز پنجشنبه مدعی شد؛ ایران حمایت خود از افراد مسلح شیعی در عراق را افزایش داده و آنها را با سلاح‌های پیشرفته‌تری مجهز کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet