هدر اصلی
1390/04/19 12:00:27
سرویس فرهنگی
رهبر با اشاره به راه‌اندازی پارک فناوری مد و لباس اعلام کرد:

تبادل اطلاعات؛ مهم‌ترین خروجی پارک فرهنگی و فناوری مد و لباس

عضو کارگروه ساماندهی مد ولباس بر ضرورت حمایت و پشتیبانی از دستاوردهای برگزاری پارک فرهنگی و فناوری مد و لباس تاکید کرد و گفت: مهم‌ترین خروجی این پارک تبادل نظر دست‌اندرکاران مد و لباس در زمینه‌های مختلف است.
تبادل اطلاعات؛ مهم‌ترین خروجی پارک فرهنگی و فناوری مد و لباس عضو کارگروه ساماندهی مد ولباس بر ضرورت حمایت و پشتیبانی از دستاوردهای برگزاری پارک فرهنگی و فناوری مد و لباس تاکید کرد و گفت: مهم‌ترین خروجی این پارک تبادل نظر دست‌اندرکاران مد و لباس در زمینه‌های مختلف است. https://cdn.icana.ir/d/019/6242.jpg تبادل,اطلاعات؛,مهم‌ترین,خروجی,پارک,فرهنگی,و,فناوری,مد,و,لباس Icana

"فاطمه رهبر" در گفت‌وگو با خانه ملت (www.icana.ir) درباره راه‌اندازی پارک فرهنگی و فناوری مد و لباس گفت: در آخرین جلسه‌ای که با حضور وزیر ارشاد در کمیته ساماندهی مد و لباس برگزار شد، معاونت هنری گزارش کاری از روند یک سال گذشته ارائه کرد و یکی از مواردی که به آن اشاره شد، افتتاح پارک فناوری مد و لباس بود که در دستور کار قرار داشت و تمام تلاشی خود را انجام می‌دهند تا این پارک در 21 تیر که روز عفاف و حجاب است، افتتاح شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس افزود: معاونت هنری در صدد تهیه و مهیا کردن مکانی هستند تا کلیه کسانی که دست‌اندرکار لباس هستند؛ از طراحان گرفته تا تهیه‌کنندگان پارچه و تولیدکنندگان البسه و سایر صاحب‌نظران در این عرصه، دور هم جمع شوند و این مکان محلی برای تجمع و هم‌اندیشی و اظهارنظر و تبادل افکار دست‌اندرکاران مد و لباس شود.

وی به برگزاری نشست‌های تخصصی در پارک فرهنگی و فناوری مد و لباس اشاره کرد و توضیح داد: نشست‌های تخصصی با توجه به نیاز موجود در جامعه برگزار خواهد شد؛ ‌ضمن آنکه نمایشگاه‌هایی از دستاوردهای کمیته ساماندهی مد و لباس برپا می‌شود.

رهبر درباره تاثیر انجام چنین اقداماتی در فضای عمومی جامعه و ورود خروجی آنها به فرهنگ عمومی اظهار کرد: در صورتی که این کار با پشتوانه قوی شروع شود و در عرصه عملی هم پیگیری شود، قطعا خروجی مثبتی خواهد داشت.

عضو فراکسیون زنان با بیان اینکه نمی‌توان به صرف راه‌اندازی یک پارک فناوری در رشته‌های مختلف به خروجی مورد نظر دست پیدا کرد، تصریح کرد: برپایی چنین پارکی محلی برای تجمع گروه‌های مختلف است و پاتوقی خواهد بود تا طراحان و تولیدکنندگان با یکدیگر آشنا شوند، تبادل نظر کنند و از آخرین دستاوردهای روز مطلع شوند.

یک الگوی مد و لباس متناسب با فرهنگی ایرانی و اسلامی ارائه می شود

عضو کمیسیون فرهنگی افتتاح پارک فرهنگی و فناوری مد و لباس را گام موثری در بهبود وضعیت جامعه دانست و ابراز امیدواری کرد پشتیبانی‌های لازم از این پارک صورت گیرد.

وی اضافه کرد: طبیعتا ادامه فعالیت‌های این پارک و ارائه دستاوردهایی که نتیجه و ماحصل فعالیت‌های دست اندکاران خواهد بود، به پشتیبانی معاون هنری و وزارت ارشاد احتیاج دارد، تا بتوانند به تداوم و استمرار کار خود بپردازند.

رهبر ارائه یک الگوی مد و لباس متناسب با فرهنگی ایرانی و اسلامی را یکی از خروجی‌های پارک فرهنگی و فناوری مد و لباس برشمرد و افزود: تبادل نظر دست‌اندرکاران مد و لباس در زمینه‌های مختلف تحقیق، پژوهش، تولید، طراحی و حتی توزیع و نیز برپایی نمایشگاه‌های مختلف، می‌تواند از دستاوردهای این پارک باشد.

پارک فرهنگی و فناوری مد و لباس از تاریخ 21 تیرماه افتتاح خواهد شد و به گفته رئیس کارگروه مد و لباس وزارت ارشاد اسلامی یک پارک دانش‌بنیان خواهد بود که در آن فضایی فراهم می‌شود تا هر کسی لباسی را طراحی کرده، بتواند در این مکان عرضه کند و طرح خود را مورد قضاوت دیگران قرار دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet