هدر موبایل
1390/04/19 10:52:35
سرویس بین الملل
بروجردی با مردود دانستن اتهام 3 کشور غربی:

اقدام آمریکا در تحریم 50 مقام ایرانی، خلاف کنوانسیون وین است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تحریم مقامات ایرانی توسط آمریکا را اقدامی انفعالی در برابر مصوبه مجلس دانست و اعلام کرد: اقدام آمریکا، برخلاف مقررات بین‌المللی و کنوانسیون وین که تردد با اخذ ویزا را به می‌دهد، است.
اقدام آمریکا در تحریم 50 مقام ایرانی، خلاف کنوانسیون وین است رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تحریم مقامات ایرانی توسط آمریکا را اقدامی انفعالی در برابر مصوبه مجلس دانست و اعلام کرد: اقدام آمریکا، برخلاف مقررات بین‌المللی و کنوانسیون وین که تردد با اخذ ویزا را به می‌دهد، است. https://cdn.icana.ir/d/019/2260.jpg اقدام,آمریکا,در,تحریم,,50,مقام,ایرانی،,خلاف,کنوانسیون,وین,است Icana

 "علاء‌الدین بروجردی" در گفت وگو با خبرنگارخانه ملت(www.icana.ir)،   تحریم مقامات ایرانی توسط آمریکا را اقدامی انفعالی دربرابرمصوبه مجلس شورای اسلامی و تحریم 26 مقام آمریکایی دانست وگفت: اقدام آمریکا، برخلاف مقررات بین المللی است، چرا که کنوانسیون وین این اختیار را به همه کشورها  می دهد که با اخذ ویزا، تردد خود را در کشورها داشته باشند. 

 نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه اقدام آمریکایی‌ها سوء استفاده از جایگاه آنها در شورای امنیت سازمان ملل بوده است، افزود: آمریکا از  نفوذش در کشورها استفاده می کند در حالی که این تصمیمات آب درهاون کوبیدن است وهیچ تاثیری درعزل ایران از پیمودن راه ترقی و پیشرفت در کنار احترام به مقررات بین المللی نخواهد گذاشت. 

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین با انتقاد از تحریم  مقامات  به بهانه نقض حقوق بشر، گفت: با دلیلی که خانم کلینتون برای تحریم مقامات ایرانی  عنوان کردند باید گفت؛ کسانی که باید مشمول تحریم شوند خود آمریکایی ها هستند  زیرا آنها بزرگترین ناقضان حقوق بشر درجهان هستند. 

 وی ادامه داد: ازجنایات آشکاراین کشورکه نمونه آن در زندان گوانتانامو،  زندان‌های اتحادیه اروپا و همچنین ابوغریب  بود، همه دنیا اطلاع دارند . 

بروجردی نقض مکرر حقوق بشر، حمایت‌های افسار گریخته آمریکا از رژیم صهیونیستی و کشتارانسان‌ها در فلسطین و نقاط مختلف دنیا را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: اقدام نظامیان آمریکا درسرنگونی هواپیمای ایرباس مسافربری جمهوری اسلامی ایران و به وجود آوردن آن هولوکاست هوایی و سوزاندن انسان‌های بی‌گناه درآتش و دادن نشان مدال افتخار به فرمانده این ناو، آمریکا را به بزرگترین ناقض رسمی و دولتی حقوق بشر  تبدیل کرد. 

وی با تاکید برآنکه با چنین افتضاحی همه مقامات آمریکا باید مشمول این تهدید شوند، گفت: با توجه به آنکه مقامات ایرانی مقید به رعایت مقررات بین المللی و اصول انسانی هستند این اتهام شدیدا غیرقابل قبول و مردود است.

هیلاری کلینتون" وزیر امورخارجه آمریکا روز جمعه- ۱۷ تیرماه- با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا و بریتانیا به همراه کانادا برای ۵۰ مقام‌ و شخصیت ایرانی که بنا بر ادعای وی «در نقض حقوق بشر در ایران دخیل بوده‌اند» محدودیت صدور روادید اعمال کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet