هدر اصلی
1390/04/19 11:15:27
سرویس اجتماعی

نامه کمیسیون آموزش به حاجی بابایی در خصوص علت افزایش قیمت کتاب‌های درسی

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه ای به وزیر آموزش و پرورش خبر داد که در آن دلایل افزایش ۱۵ درصدی قیمت کتاب‌های درسی در سال تحصیلی جدید را جویا شده است.
نامه کمیسیون آموزش به حاجی بابایی در خصوص علت افزایش قیمت کتاب‌های درسی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه ای به وزیر آموزش و پرورش خبر داد که در آن دلایل افزایش 15 درصدی قیمت کتاب‌های درسی در سال تحصیلی جدید را جویا شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/6392.jpg نامه,کمیسیون,آموزش,به,حاجی,بابایی,در,خصوص,علت,افزایش,قیمت,کتاب‌های,درسی Icana

"علی عباسپور تهرانی فرد" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) در خصوص علت افزایش 15درصدی  کتاب‌های درسی با بیان اینکه برای اثبات صحت و سقم این مساله  و مبنای این افزایش قیمت به آموزش و پرورش نامه نوشته ایم گفت: طبق قانون اساسی  تا پایان مقطع راهنمایی، تحصیل باید به صورت رایگان برا ی همگان باشد، کتاب‌های درسی هم جزو همین اصل از قانون اساسی می شود و قیمت آن نباید حساب شود بنابراین افزایش قیمت مفهومی ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس در پاسخ به اینکه آیا تغییر در محتوای کتاب‌های درسی می تواند باعث افزایش قیمت آن شود گفت: تغییر در محتوای کتاب های درسی  تاثیری بر قیمت کتاب‌ها نخواهد داشت چرا که کتاب های دانش آموزان به دلیل رایگان بودن آموزش عمومی با یارانه دولتی چاپ می شود.

محی‌الدین بهرام‌محمدیان معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش از افزایش 15 درصدی قیمت‌ کتاب‌های سال تحصیلی 91-90 نسبت به سال قبل خبر داده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet