هدر موبایل
1390/04/19 12:11:14
سرویس اقتصادی
با محاصره آستارا،‌ نکا،‌ ساری، ‌صومعه‌سرا و فومن

پروانه‌های سفید به جان جنگل‌های شمال کشور افتادند

سخنگوی کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان این که جنگل‌ها از مهم‌ترین مراتع و منابع طبیعی کشور برای مهار آلودگی هوا و حفظ گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری هستند،‌ از گسترش آفت جنگلی پروانه سفید در جنگل‌های شمالی کشور خبر داد.
پروانه‌های سفید به جان جنگل‌های شمال کشور افتادند سخنگوی کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان این که جنگل‌ها از مهم‌ترین مراتع و منابع طبیعی کشور برای مهار آلودگی هوا و حفظ گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری هستند،‌ از گسترش آفت جنگلی پروانه سفید در جنگل‌های شمالی کشور خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/1842.jpg پروانه‌های,سفید,به,جان,جنگل‌های,شمال,کشور,افتادند Icana

"علی‌اصغر یوسف نژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ‌افزود: آفت پروانه سفید از منطقه آستارا آغاز و تاکنون در حوالی نکا و ساری نیز مشاهده شده است

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر نتوان به زودی از گسترش این آفت جنگلی پیش‌گیری کرد،‌ کم‌تر از پنج سال آینده باید منتظر زوال جنگل‌های شمال کشور باشیم.

وی ادامه داد: این پروانه سفید آمریکایی، آفت برگ‌خوار درختان جنگلی است و تقریبا تمام درختان پهن برگ جنگلی را می‌خورد اما انجیری، ‌خرمندی، بلوط و راش از جمله مهم‎ترین درختانی هستند که طعمه این آفت غیربومی می‌شوند.

یوسف نژاد تأکید کرد: برگ درختان منبع تولید غذا برای آنها است، بنابراین هنگامی که یک درخت نتواند غذا درست کند، ضعیف می‌شود و آرام آرام مقاومت خود را در برابر آفات از دست می‌دهد و همین زمینه تدریجی زوال درخت را فراهم می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تصریح کرد: این آفت در منطقه صومعه سرا و فومن نیز خسارت بسیاری ایجاد کرده است و در صورت بی‌توجهی مسئولان مربوط، این امکان وجود دارد که آفت در سایر نقاط جنگل‌های شمال کشور نیز گسترش یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet