هدر موبایل
1390/04/19 14:13:00
سرویس اجتماعی
میرخلیلی:

مقابله خودجوش مردم با جرائم را باید نهادینه کرد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به قتل دختر دانشجوی دانشگاه علامه طبابایی، گفت: بطور مثال فردی در جامعه در برابر انظار عمومی به قتل می‌رسد و افرادی اقدام به فیلم گرفتن از این جنایت می‌کنند، باید مقابله با جرائم به نوعی در جامعه نهادینه شود که مجرمان از مردم بیشتر هراس داشته باشند و در ملا عام جرات اقدام به جنایت نداشته باشد.
مقابله خودجوش مردم با جرائم را باید نهادینه کرد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به قتل دختر دانشجوی دانشگاه علامه طبابایی، گفت: بطور مثال فردی در جامعه در برابر انظار عمومی به قتل می‌رسد و افرادی اقدام به فیلم گرفتن از این جنایت می‌کنند، باید مقابله با جرائم به نوعی در جامعه نهادینه شود که مجرمان از مردم بیشتر هراس داشته باشند و در ملا عام جرات اقدام به جنایت نداشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/271.jpg مقابله,خودجوش,مردم,با,جرائم,را,باید,نهادینه,کرد Icana

"سیدعلی میرخلیلی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، تصریح کرد: یکی از مواردی که در کشور به خوبی به آن پرداخته نشده مساله امر به معرف ونهی ازمنکر در برابر هنجارهای اجتماعی است که در جامعه رخ می‌دهد.

نماینده مردم میناب، رودان و جاسک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به طور مثال فردی در جامعه در برابر انظار عمومی به قتل می‌رسد و افرادی اقدام به فیلم گرفتن از این جنایت می‌کنند، نشان دهنده این است که مساله امر به معروف و نهی از منکر باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و باید به شکلی عمل شود که مقابله با جرائم به نوعی در جامعه نهادینه شود که مجرمان از مردم بیشتر هراس داشته باشند و در ملا عام اقدام به جنایت نکنند.

وی با اشاره به قتل دختر دانشجوی دانشگاه علامه طبابایی، ادامه داد: این جنایت نشان‌دهنده کم بها دادن و درست نپرداختن به مساله امر به معروف و نهی از منکر است و به نوعی تداعی کننده جنایت سعادت‌آباد تهران برای مردم شده و احساس می‌کنند اگر امروز این جرم در مورد این دختر خانم دانشجو اتافق افتاده فردا نفر بعدی ممکن است، خودشان باشند.

این نماینده مجلس درباره ریشه‌یابی اینگونه مسائل، خاطرنشان کرد: بررسی ریشه اینگونه جرائم به کل مسائل اجتماعی کشور از آموزش و پرورش تا سایرنهادها و دستگاه‌های اجرایی باز می‌گردد، باید مسئولان امر و دستگاه‌های نظارتی به هرحال نظارتی روی افراد داشته باشند؛ بعضی از افراد آدم‌های سالمی هستند و مشکلی را برای جامعه ایجاد نمی‌کنند، اما افرادی هستند که پرخطر هستند و باید بر روی آنها نظارت کافی انجام شود.

وی تاکید کرد: افرادی که معمولا دست به چنین جنایتی می‌زنند احتمالا سابقه کیفری داشته‌اند یا افراد پرخطر در جامعه محسوب می‌شوند. در رابطه با حوادثی مانند جنایت سعادت‌آباد و پل مدیریت رسانه‌ها، حوزه علمیه، صداو سیما، دستگاه‌های تبلیغاتی به فعالیت بپردازند تا دیگر شاهد اینگونه حوادث نباشیم.

میرخلیلی در مورد وظیفه نهادهای قانونی و اجرایی برای برقراری امنیت در کشور، گفت: دستگاه‌های قضایی و ضابطین دستگاه قضایی باید با این موارد با قاطعیت برخورد کنند و در اسرع وقت فرد مجرم را محاکمه کنند چرا که اگر مدت زیادی از زمان ارتکاب جرم بازگردد دیگر قصاص مجرم نمی‌تواند اثر و بازدارندگی خود را داشته باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان داشت: برای همچون حوادثی قضات باید خارج از نوبت وقت بگذارند در این صورت مردم نیز طمع شیرین اجرای عدالت اسلامی را خواهند چشید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet