هدر اصلی
1390/04/19 13:40:16
سرویس استان ها
سید‌شریف حسینی خبر داد:

عملیات ساخت کارخانه تولید خودروهای سبک اهواز در آینده نزدیک

نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان این که کارخانه تولید خودروهای سبک شهرستان اهواز در آینده نزدیک ساخته می‌شود، گفت: این پروژه در کل حدود ۱۰ هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کند.
عملیات ساخت کارخانه تولید خودروهای سبک اهواز در آینده نزدیک نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان این که کارخانه تولید خودروهای سبک شهرستان اهواز در آینده نزدیک ساخته می‌شود، گفت: این پروژه در کل حدود 10 هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/824.jpg عملیات,ساخت,کارخانه,تولید,خودروهای,سبک,اهواز,در,آینده,نزدیک Icana

"سیدشریف حسینی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با بیان این که پس از دو سال پیگیری مسئولان استانی پروژه ساخت کارخانه خودروسازی در شهر اهواز به بار نشست، افزود: خوشبختانه موافقت‌نامه ساخت این کارخانه با وزارت صنایع و تعاون سپاه به عنوان مالک گروه خودروسازی بهمن به انجام رسیده است و از سوی استانداری خوزستان نیز 300 هکتار زمین در اختیار این واحد قرار می‌گیرد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: قرار شده است که حدود 51 درصد سرمایه‌گذاری ساخت کارخانه تولید خودرو‌های سبک شهر اهواز از سوی بخش خصوصی و حدود 49 درصد از سوی بخش‌های دولتی تأمین ‌شود.

حسینی با بیان این که با احداث کارخانه خودرو‌سازی شهر اهواز اقتصاد منطقه، رشد چشمگیری پیدا می‌کند، افزود: احداث این کارخانه افزون بر موضوع صادرات می‌تواند نیازهای سایر استان‌های هم‌جوار کهگیلویه‌ و بویراحمد، ایلام، لرستان، چهارمحال و ‌بختیاری و بوشهر را نیز تأمین کند.

این نماینده مردم در مجلس با بیان این که ساخت کارخانه تولید خودرو‌های سبک شهر اهواز فواید فراوانی را برای منطقه به همراه دارد، یادآور شد: با ساخت این کارخانه و شهرک‌های صنعتی اطراف آن حدود ده هزار نفر شغل ایجاد می‌کند.

وی با بیان این که بعد از ساخت کارخانه‌ خودروسازی اهواز، صنایع پایین دستی و شهرک‌های صنعتی نیز در حاشیه این کارخانه ساخته می‌شود، گفت: برای ساخت شهرک‌های صنعتی به منظور تولید قطعه‌های مورد نیاز خودرو، زمینی به مساحت 800 هزار هکتار دیده شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تأکید کرد: پس از اجرای طرح کارخانه خودروسازی، استان خوزستان برای نخستین بار وارد عرصه صنعت خودرو خواهد شد و اگرچه تا به امروز این استان در صنعت نفت، گاز، فولاد و نیشکر فعالیت‌های چشمگیری داشته است، اما با این کار، حضور پررنگی در صنعت خودروسازی خواهد داشت.

کارخانه تولید خودروی سبک در 15 کیلومتری شهر اهواز و در بزرگراه اهواز- بندر امام ساخته خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet