هدر موبایل
1390/04/19 13:25:00
سرویس اجتماعی
سلیمی با اشاره به افزایش 15درصدی قیمت کتاب های درسی:

کسر هزینه های آموزشی از جیب مردم خلاف قانون است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: هزینه های آموزشی نباید از جیب مردم کسر شود و دولت موظف به تامین مخارج آموزش رایگان است.
کسر هزینه های آموزشی از جیب مردم خلاف قانون است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: هزینه های آموزشی نباید از جیب مردم کسر شود و دولت موظف به تامین مخارج آموزش رایگان است. https://cdn.icana.ir/d/019/439.jpg کسر,هزینه,های,آموزشی,از,جیب,مردم,خلاف,قانون,است Icana

 "علیرضا سلیمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir ) در خصوص افزایش 15 درصدی قیمت کتاب‌های درسی با بیان اینکه طبق قانون اساسی هزینه‌های آموزش عمومی باید به صورت رایگان باشد، یادآور شد: مجلس در طول بررسی برنامه پنجم با خصوصی سازی آموزش همگانی که با عنوان‌های مختلف بارها در لایحه ارائه شده از سوی دولت آمده بود به شدت مخالفت کرد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس افزود: متاسفانه اصول قانون اساسی که بر رایگان بودن آموزش همگانی و استفاده یکسان از امکانات آموزشی تاکید دارد رعایت نمی شود و ما شاهدیم که مدارس غیرانتفاعی شهریه های 10میلیونی از دانش آموز می گیرند .

وی با بیان اینکه همه افراد جامعه باید از امکانات آموزشی برابر برخوردار باشند گفت: تبعیضات ناروا و فاحشی در آموزش و پرورش دیده می شود و لازم است وزارت آموزش و پرورش با چشم بازتری عمل کند و به جای افزایش قیمت ها به فکر ایجاد فرصت ها و امکانات برابر آموزشی برای دانش آموران باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد: مجلس در برنامه پنجم توسعه و در برنامه بودجه و همچنین در قانون هدفمند کردن یارانه ها هزینه های مازاد دولت را پوشش داده است و 20 درصد را برای پوشش هزینه های مربوط به دولت اختصاص داد.

سلیمی تاکید کرد :هزینه های آموزشی نباید از جیب مردم کسر شود و دولت موظف به تامین مخارج آموزش رایگان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet