هدر موبایل
1390/04/20 08:24:52
سرویس اجتماعی
شهریاری:

وزارت رفاه در اجرای طرح پزشک خانواده با وزارت بهداشت همکاری نداشت

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره گفت: مشکل اجرای طرح پزشک خانواده مشکل تنها از سوی صندوق سازمان تامین اجتماعی حل خواهد شد چرا که تاکنون این وزارتخانه رفاه بوده که منابع مالی را برای اجرای این طرح تامین نکرده است.
وزارت رفاه در اجرای طرح پزشک خانواده با وزارت بهداشت همکاری نداشت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره گفت: مشکل اجرای طرح پزشک خانواده مشکل تنها از سوی صندوق سازمان تامین اجتماعی حل خواهد شد چرا که تاکنون این وزارتخانه رفاه بوده که منابع مالی را برای اجرای این طرح تامین نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/6546.jpg وزارت,رفاه,در,اجرای,طرح,پزشک,خانواده,با,وزارت,بهداشت,همکاری,نداشت Icana

 "حسینعلی شهریاری" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، تصریح کرد: در راه اجرای طرح پزشک خانواده مشکلات بسیاری وجود دارد که منشا این مشکلات فقط وزارت بهداشت نیست.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: صحبت‌های مدیر عامل تامین اجتماعی مبنی که این سازمان حداکثر همکاری را دراین باره طرح پزشک خانواده داشته و هرگز از وظایف خود کوتاهی نکرده است، صحت ندارد.

وی همچنین افزود: این مشکل از سوی وزارت رفاه حل خواهد شد چرا که تاکنون سازمان تامین اجتماعی بوده که منابع مالی را برای اجرای طرح پزشک خانواده تامین نکرده است.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس خاطرنشان کرد: تاکید می‌کنم این اختلافات تنها با مساعدت وزارت رفاه حل خواهد شد و امیدواریم چنین نیز شود.

شهریاری گفت: با توجه به ادغام وزارتخانه‌های رفاه، کار و تعاون باید منتظر بمانیم که دولت  طرحی ارائه ‌کند که امور بیمه‌های وزارت رفاه  به وزارت بهداشت سپرده شود یا خیر؛ اگر بخش بیمه‌های درمانی به وزارت بهداشت سپرده شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و وزارت بهداشت می‌تواند قدرت مانور داشته باشد.

در حالی که چندی پیش، وزیر بهداشت از عدم همکاری صندوق‌های بیمه‌گر با این وزارتخانه در اجرای طرح پزشک خانواده خبرداده و گفته بود که بیمه‌ها با پزشکان مدنظر وزارت بهداشت، قرارداد نبسته‌اند، "رحمت الله حافظی" مدیر عامل صندوق تامین اجتماعی اعلام کرد: این صندوق با هر پزشکی که به عنوان سرتیم، در استان‌های پایلوت طرح پزشک خانواده شهری از سوی وزارت بهداشت معرفی شده باشد، قرارداد بسته است.

مدیرعامل تامین اجتماعی اجرای طرح پزشک خانواده را تنها راه سلامت کشور ارزیابی کرد و یادآور شد: تامین اجتماعی حداکثر همکاری را دراین باره داشته و هرگز از وظایف خود کوتاهی نکرده است.         

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet