هدر اصلی
1390/04/19 17:10:01
سرویس اجتماعی
جعفرزاده:

فرهنگ سازی؛ راهکاری مهم برای کاهش تلفات جاده ای

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس فرهنگ سازی در جامعه را مهمترین زیرساخت برای کاهش تلفات و جرائم جاده ای در کشور ذکر کرد.
فرهنگ سازی؛ راهکاری مهم برای کاهش تلفات جاده ای عضو کمیسیون اجتماعی مجلس فرهنگ سازی در جامعه را مهمترین زیرساخت برای کاهش تلفات و جرائم جاده ای در کشور ذکر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/1575.jpg فرهنگ,سازی؛,راهکاری,مهم,برای,کاهش,تلفات,جاده,ای Icana

 سلیمان جعفرزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی راهکاری مهم برای کاهش تلفات جاده ای به حساب می آید گفت: اگر خواهان کاهش تلفات جاده ای در کشور هستیم لازم است فرهنگسازی به عنوان یک اولویت مهم مد نظر مسئولان وزارت راه و شهرسازی و پلیس راهنمایی و رانندگی کشور قرار گیرد.
 وی تصریح کرد: از روزی که مصوبه جدید قوانین راهنمایی و رانندگی ابلاغ شده، نه تنها اتفاق خاصی درکاهش تلفات جاده ای مشاهده نشده بلکه تخلفات هم به نحو بی سابقه ای افزایش یافته است.

نماینده ماکو و چالدران در مجلس تاکید کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس در قالب جلسه های متعدد سعی کرد در هنگام بررسی قوانین راهنمایی و رانندگی به صورت ویِژه این قوانین را مورد اصلاح و بازنگری قرار دهد و مجازات ها تا اندازه زیادی کاهش یابد، اما به نظر می رسد لازم بود بیشتر به فرهنگسازی توجه می شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، توجه به آموزش و فرهنگسازی در جامعه را، موثرتر از استفاده از قوه قهریه دانست و  برنامه های جدید آموزشی پلیس راهنمایی و رانندگی را در کاهش تصادفات و جرائم رانندگی مثبت ارزیابی کرد.

جعفرزاده با تاکید بر اینکه بهتر است قبل از آنکه قانونی به تصویب مجلس برسد از طریق رسانه ها و صداوسیما مورد بررسی  قرار گیرد افزود: اگر اقدام های آموزشی پیش از تصویب یا هنگام بررسی قانون صورت گیرد حاصلش آگاه سازی جامعه و مردم نسبت به این مقوله است.

وی به انتقاد از پخش تبلیغات بیش از حد برخی کالاها در رسانه ملی پرداخت و تصریح کرد: پخش آگهی برخی اقلام و کالاها، صدا و سیما را به یک نهاد درآمدزا تبدیل کرده تا نهادی سازنده. صدا سیما به عنوان یک رسانه ملی باید به بحث آموزش و فرهنگسازی در جامعه توجه ویِژه ای داشته باشد.

وی در پاسخ به اینکه آیا نمایش صحنه های دلخراش رانندگی تاثیرات منفی برروان مردم باقی نمی گذارد گفت: خیر، به نظر می رسد مزایای چنین برنامه هایی از اثرات منفی آن که کوتاه مدت هستند بیشتر است .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet