هدر اصلی
1390/04/20 09:57:20
سرویس فرهنگی
سیدعلی طاهری:

آیسسکو پایتخت فرهنگی اسلام را به سعودی‌ها ندهد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ملاک سازمان آیسسکو در انتخاب مدینه منوره به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۳را مغایر با شاخصه‌های دین اسلام دانست و خاطر نشان کرد: مدینه منوره شهری مقدس است اما دولت سعودی صلاحیت این انتخاب را ندارد.
آیسسکو پایتخت فرهنگی اسلام را به سعودی‌ها ندهد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ملاک سازمان آیسسکو در انتخاب مدینه منوره به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۳را مغایر با شاخصه‌های دین اسلام دانست و خاطر نشان کرد: مدینه منوره شهری مقدس است اما دولت سعودی صلاحیت این انتخاب را ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/1815.jpg آیسسکو,پایتخت,فرهنگی,اسلام,را,به,سعودی‌ها,ندهد Icana

"سید علی طاهری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، در واکنش به انتخاب مدینه منوره به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۳ گفت: سازمان آیسسکو ملاک‌های خودش را دارد و شاخصه‌های این انتخاب منطبق با نمادهای اسلامی نیست.

نماینده مردم گرگان و آق قلا ادامه داد: ‌این سازمان پیش از این اصفهان را پایتخت فرهنگی معرفی کرده بود و حالا مدینه منوره را برای معرفی انتخاب کرده است.

طاهری با اشاره به ویژگی‌های آیسسکو افزود: این سازمان بر اساس اهداف خودش چنین برنامه‌هایی را دنبال می‌کند و کشور ما باید کارهای فرهنگی ویژه‌ای را در این زمینه دنبال کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از عملکرد دولت عربستان سعودی در عرصه دیپلماسی خاطرنشان کرد: دولت عربستان به آمریکا و رژیم صهیونیستی وابستگی شدیدی دارد و این در حالی است که مسلمانان جهان با این دو ابرقدرت غرب در ستیزند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: این انتخاب برای یک دولت وهابی که بیشترین خدمت را به دشمنان اسلام می‌کند هیچ توجیهی ندارد جز اینکه فقط یک معرفی صرف انجام گرفته است.

طاهری در تشریح کارکرد معرفی یک شهر به عنوان پایتخت فرهنگی اسلام گفت: اگر این انتخاب بر اساس شاخصه‌های اسلامی صورت بگیرد قطعا زمینه‌ای برای گسترش وحدت در میان آحاد مسلمانان خواهد بود.

وی با اشاره به یکی از برنامه‌های وحدت آفرینی که توسط امام راحل طراحی شد اظهار داشت: امام خمینی(ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کردند و هنوز هم در میان مسلمانان و حتی پیروان سایر ادیان الهی این روز، حرمت ویژه ای دارد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: انتخاب یک شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام باید در ابعاد مختلف بررسی شود و در غیر این صورت تنها به عنوان یک برنامه نمایشی دنبال می‌شود که ارزش فرهنگی ندارد.

رسانه‌ها اعلام کردند که بر اساس برنامه ریزی سازمان آیسسکو، مدینه منوره به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۳ معرفی شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet