هدر موبایل
1390/04/20 16:08:31
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

مدینه از نظر معنوی وجهه‌ای فراملیتی دارد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مدینه منوره مهم‌ترین پایگاه فرهنگی جهان اسلام است، خاطرنشان کرد: مدینه منوره کانون نزول وحی الهی و اولین پایگاه حکومت اسلام است.
مدینه از نظر معنوی وجهه‌ای فراملیتی دارد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مدینه منوره مهم‌ترین پایگاه فرهنگی جهان اسلام است، خاطرنشان کرد: مدینه منوره کانون نزول وحی الهی و اولین پایگاه حکومت اسلام است. https://cdn.icana.ir/d/019/2767.jpg مدینه,از,نظر,معنوی,وجهه‌ای,فراملیتی,دارد Icana

"بهروز جعفری" در گفت‌و‌گوبا خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، در مورد انتخاب مدینه منوره به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۳ گفت: این شهر کانون نزول وحی است و پیامبر اسلام مدینه را به عنوان اولین پایگاه اسلام برگزیدند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس ادامه داد: مدینه از نظر جغرافیایی جزیی از عربستان است اما از نظر معنوی وجهه‌ای فرا ملیتی دارد و همه مسلمانان جهان به این شهر تعلق خاطر دارند.

جعفری با اشاره به عملکرد دولت عربستان سعودی در جهان اسلام افزود: اگر چه دولت عربستان حرکت‌های مغایر با اسلام دارد، اما این عملکرد از معنویت مدینه کم نمی‌کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مدینه میراث معنوی بسیاری را در بر دارد، اظهار داشت: انتخاب این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام مصداق دارد و اگر اسلام را از تاریخ عربستان حذف کنیم دیگر چیزی نمی‌ماند.

وی تاکید کرد: مدینه از ابتدای اسلام کانون توجه مسلمین بوده و برنامه‌های فرهنگی همچون انتخاب پایتخت فرهنگی بر گسترش نگاه مثبت جهان به مرکز وحی و اسلام کمک می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس طرح انتخاب پایگاه فرهنگی در جهان اسلام را مثبت ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد: چنین برنامه‌هایی منجر به افزایش وحدت وهمدلی میان مسلمانان جهان می‌شود.

وی تصریح کرد: نشست‌های فرهنگی که طی این جریان دنبال می‌شود نقاط مشترک مسلمانان را روشن می‌کند و می‌تواند زمینه‌های تعامل بیشتر مسلمانان جهان اسلام را افزایش دهد.

رسانه‌ها اعلام کردند که بر اساس برنامه ریزی سازمان آیسسکو، مدینه منوره به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۳ معرفی شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet