هدر اصلی
1390/04/19 18:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرد؛

حمایت کمیسیون فرهنگی از واگذاری صدور مجوزها به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با استقبال از ابلاغیه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر واگذاری صدور مجوزها به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، گفت که کمیسیون فرهنگی مجلس از این تصمیم حمایت می‌کند.
حمایت کمیسیون فرهنگی از واگذاری صدور مجوزها به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با استقبال از ابلاغیه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر واگذاری صدور مجوزها به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، گفت که کمیسیون فرهنگی مجلس از این تصمیم حمایت می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/438.jpg حمایت,کمیسیون,فرهنگی,از,واگذاری,صدور,مجوزها,به,بنیاد,ملی,بازی‌های,رایانه‌ای Icana

به گزارش گروه مجلس خبرگزاری فارس، بهروز جعفری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ساماندهی بازار بازی‌های رایانه‌ای در کشور را یک ضرورت انکارناپذیر دانست و اعلام کرد که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با نگاهی کارشناسی شده باید این بازار را حمایت و هدایت کند و واگذاری امور کارشناسی در بازار بازی‌های رایانه‌ای به این بنیاد موجب پالایش بازار آشفته بازی‌های خارجی وارد شده به کشور خواهد شد.

وی با استقبال از ابلاغیه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر واگذاری صدور مجوزها به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، افزود: با توجه به گستردگی وظایف در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، واگذاری مسئولیت‌ها در بخش بازی‌های رایانه‌ای به این بنیاد به عنوان یکی از بخش‌های متخصص در این زمینه تصمیم بسیار درستی است و کمیسیون فرهنگی مجلس از این تصمیم حمایت می‌کند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ضرورت افزایش بودجه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای یادآور شد: این بنیاد وظیفه خطیری در مقابله با بازی‌های رایانه‌ای خارجی قاچاق و تولید بازی‌های داخلی دارد و از این رو امیدواریم اعتبارات این بخش در سال جاری افزایش داشته باشد.

جعفری ادامه داد: بازار بازی‌های رایانه‌ای در کشور نیازمند ساماندهی جدی است چراکه بسیاری از بازی‌های وارداتی که از سوی کودکان و نوجوانان برای پرکردن اوقات فراغت مورد استفاده قرار می‌گیرد، بر اساس فرهنگ ما ساخته نشده و بسیاری از این بازی‌ها به صورت هدفمند و برای تهاجم فرهنگی وارد کشور می‌شوند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: یکی دیگر از وظایف کنونی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای افزایش تولید بازی‌های بومی است؛ این بنیاد با شناسایی نیازهای فرهنگی و در ادامه حمایت از جوانان مستعد در این زمینه می‌تواند گام‌های موثری در معرفی فرهنگ اسلامی ایرانی به جهانیان بردارد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تأکید کرد: ایجاد نگاه تخصصی به عرصه بازی‌های رایانه‌ای نیاز امروز کشور است و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به عنوان تنها متولی این امر می‌تواند در این زمینه پیش گام باشد.

وی با اشاره به دیدار بهروز مینایی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با برخی اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار امیدواری کرد برنامه‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به درستی به مرحله اجرا برسد.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet