هدر اصلی
1390/04/20 10:01:01
سرویس دیگر رسانه‌ها

هشدار شدید اللحن پارلمان ایران به بحرین

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، صدور حکم دادگاه بحرینی علیه دو دیپلمات ایرانی را حرکتی خصمانه و در راستای اجرای سیاست ایران هراسی توصیف کرد.
هشدار شدید اللحن پارلمان ایران به بحرین عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، صدور حکم دادگاه بحرینی علیه دو دیپلمات ایرانی را حرکتی خصمانه و در راستای اجرای سیاست ایران هراسی توصیف کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/7778.jpg هشدار,شدید,اللحن,پارلمان,ایران,به,بحرین Icana

حسین سبحانی نیا عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: دیپلمات ها مصونیت سیاسی دارند و اقدام دادگاه بحرینی در محکومیت دیپلمات های ایرانی، خلاف کنوانسیون های بین المللی است.

وی تصریح کرد: این اقدام بحرین، خلاف عرف سیاسی است و ما این عمل را یک حرکت خصمانه تلقی می کنیم که در راستای سیاست های ایران هراسی، صورت می گیرد.

سبحانی نیا افزود: یک زمان دولتمردان کویت این مسائل را مطرح می کردند و حالا نوبت به بحرین رسیده تا برای اربابان آمریکایی خود خوش خدمتی کند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: کشورهایی مثل بحرین باید بدانند که نمی توانند برای همیشه به حمایت های آمریکا تکیه کنند بنا براین باید مراقب باشند که پل های پشت سر خود را خراب نکنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: ما از وزارت خارجه در خواست می کنیم پاسخ این اقدامات خصمانه را در زمان مناسب و به گونه ای شایسته به این کشور بدهد.

یادآور می شود که اخیرا دادگاه عالی بحرین دو تن از دیپلمات های ایرانی را که در سفارت ایران در کویت مشغول به کار بوده اند به ده سال زندان محکوم کرده است./ط

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet