شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1390/04/20 11:09:26
سرویس اجتماعی
ضابطی طرقی:

وزارتخانه‌ها اختلافات را کنار بگذارند و طرح پزشک خانواده را اجرا کنند

دبیر کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با تاکید براینکه طرح پزشک خانواده قدمتی ۲۰ ساله دارد، گفت: مهم نیست که چه کسی دنبال این است که اجرای این طرح را به خود نسبت دهد، بلکه مهم این است که این طرح اجرا شود و مسئولان امروز وزارت رفاه و وزارت بهداشت اگر حسن نیت دارند، گذشته را فراموش کنند و با هم همکاری داشته باشند تا این طرح بالاخره اجرایی شود.
وزارتخانه‌ها اختلافات را کنار بگذارند و طرح پزشک خانواده را اجرا کنند دبیر کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با تاکید براینکه طرح پزشک خانواده قدمتی 20 ساله دارد، گفت: مهم نیست که چه کسی دنبال این است که اجرای این طرح را به خود نسبت دهد، بلکه مهم این است که این طرح اجرا شود و مسئولان امروز وزارت رفاه و وزارت بهداشت اگر حسن نیت دارند، گذشته را فراموش کنند و با هم همکاری داشته باشند تا این طرح بالاخره اجرایی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/1813.jpg وزارتخانه‌ها,اختلافات,را,کنار,بگذارند,و,طرح,پزشک,خانواده,را,اجرا,کنند Icana

"محمد ضابطی طرقی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، تصریح کرد: اگر به سخنرانی نورزی رهبری در5- 6 سال اخیر دقت کرده باشید، متوجه می‌شوید ایشان بیشترین تاکید را  بر روی فرهنگ و مشکلات فرهنگی و ترمیم مسائل فرهنگی داشته‌اند.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر بخواهیم به دغدغه‌های رهبری توجه داشته باشیم باید در ابتدا نقطه ضعف‌های خود را پیدا کنیم؛ به طور مثال اگر یک جایی آتش می‌گیرد به  جای اینکه دست به دست هم دهیم و آتش را خاموش کنیم که دامنه آتش گسترده‌تر نشود و آسیب‌هایش کمتر شود، بلافاصله همه تقصیر را برگردن دیگری می‌اندازند؛ مشکلات فرهنگی در کشور نیز مانند همین مورد است اگر هر کسی به وظایف خود عمل کند وضع موجود خیلی بهتر خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات بهداشت و درمان کشور، خاطرنشان کرد: مشکلات فرهنگی کشور در بخش سلامت کشور نیز وجود دارد؛ یکی از اصلی‌ترین راه حل‌هایی که می‌توان مشکلات بهداشت و درمان را کمتر کند تا هزینه‌ها کاهش پیدا کند و این هزینه صرف امور اصلی شود اجرای طرح پزشک خانواده است، تاکید می‌کنم این طرح یکی از راه‌حل‌هاست و تنها راه حل مشکلات درمان و بهداشت کشور نیست.

این نماینده مجلس ادامه داد: طرح پزشک خانواده مساله عادی است؛ تعدادی از افراد زیر پوشش یک پزشک قرار می‌گیرند تا پرونده پزشکی داشته باشند، در بررسی سلامت افراد توسط پزشک شرح حال‌شان گرفته و آزمایش‌های دوران سلامتی شان ثبت می‌شود و هر بار اگر کوچک‌ترین مشکلی پیش آمد آن پزشک با مراجعه به پرونده گذشته این افراد مشکل را برسی می‌کند و اگر فرد به بیماری دچار شده باشد این بیماری در این صورت زودتر شناسایی خواهد شد و در این صورت امکان درمان وجود دارد و جلوی پیشرفت بیماری درفرد گرفته می‌شود.

وی با تاکید براینکه طرح پزشک خانواده قدمتی 20 ساله دارد، افزود: سال‌های سال است وزارت بهداشت به دنبال اجرای این طرح است، این طرح از زمانی که "سیدعلی‌رضا مرندی" وزیر بهداشت و درمان کشوربود، کلید خورده بود.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان پیشنهاد داد: مهم نیست که چه کسی دنبال این است که اجرای این طرح را به خود نسبت دهد، بلکه مهم این است که این طرح اجرا شود ومسئولان امروز وزارت رفاه و وزارت بهداشت اگر حسن نیت دارند، گذشته را فراموش کنند و با  هم همکاری داشته باشند تا این طرح بلاخره اجرایی شود.

در حالی که چندی پیش، وزیر بهداشت از عدم همکاری صندوق‌های بیمه‌گر با این وزارتخانه در اجرای طرح پزشک خانواده خبرداده و گفته بود که بیمه‌ها با پزشکان مدنظر وزارت بهداشت، قرارداد نبسته‌اند، "رحمت الله حافظی" مدیر عامل صندوق تامین اجتماعی اعلام کرد: این صندوق با هر پزشکی که به عنوان سرتیم، در استان‌های پایلوت طرح پزشک خانواده شهری از سوی وزارت بهداشت معرفی شده باشد، قرارداد بسته است.

مدیرعامل تامین اجتماعی اجرای طرح پزشک خانواده را تنها راه سلامت کشور ارزیابی کرد و یادآور شد: تامین اجتماعی حداکثر همکاری را دراین باره داشته و هرگز از وظایف خود کوتاهی نکرده است.         

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet