هدر اصلی
1390/04/20 12:22:57
سرویس استان ها
ابهام در آبگیری بزرگ‌ترین سد استان لرستان

دهقان: کارگران سد مروک چند ماه است که حقوق نگرفته‌اند

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس با بیان این که سد مروک مهم‌ترین و بزرگ‌ترین سد استان لرستان به شمار می‌رود، گفت: متأسفانه این پروژه با کمبود اعتبار روبه‌رو شده و چند ماهی است که حقوق کارگرانش پرداخت نشده است.
دهقان: کارگران سد مروک چند ماه است که حقوق نگرفته‌اند نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس با بیان این که سد مروک مهم‌ترین و بزرگ‌ترین سد استان لرستان به شمار می‌رود، گفت: متأسفانه این پروژه با کمبود اعتبار روبه‌رو شده و چند ماهی است که حقوق کارگرانش پرداخت نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/3372.jpg دهقان:,کارگران,سد,مروک,چند,ماه,است,که,حقوق,نگرفته‌اند Icana

"عزت‌الله دهقان" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با بیان این که دشت‌های استان لرستان برای رشد و شکوفایی نیاز جدی به آب دارند، افزود: یکی از مهم‌ترین دشت‌های استان لرستان، دشت سیلاخور است که در صورت آبگیری سد مروک این‌گونه دشت‌ها با شکوفایی صد چندان روبه‌رو‌ می‌شوند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که سد مروک مهم‌ترین و بزرگ‌ترین سد خاکی استان لرستان محسوب می‌شود، تصریح کرد: مخزن سد مروک 120 میلیون مترمکعب با تنظیم آب سالانه 55 میلیون مترمکعب است.

وی ادامه داد: سد مروک با هدف تأمین کمبود آب کشاورزی اراضی پایاب سد و توسعه آبیاری اراضی در مجموع به سطح ناخالص حدود 9500 هکتار و سطح خالص 5500 هکتار، کنترل سیلاب بهاره و تولید انرژی برق آبی ساخته می شود.

دهقان با بیان این که ساخت سد مروک در سال 82 آغاز شده است، افزود: در طول این چند سال همواره پروژه سد مروک با مشکلات اعتباری روبه‌رو بوده که این امر کار را برای اجرای پروژه سخت کرده است.

وی با بیان این که اعتبارات پروژه سد مروک به صورت قطره چکانی اختصاص داده می‌شود، گفت: اعتبار اختصاص یافته به این پروژه در دو سال اخیر حدود 40 میلیارد تومان بوده است.

این نماینده مردم در مجلس با بیان این که هم‌اکنون پروژه سد مروک با کمبود اعتبار روبه‌رو شده است، یاد‌آور شد: هم‌اکنون این پروژه قادر به پرداخت حقوق کارگران خود هم نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تاکید کرد: اگر این شرایط نا به سامان در این پروژه باقی بماند و اعتبارات لازم از سوی مسئولان کشوری اختصاص داده نشود به طور حتم ساخت این سد متوقف می‌شود.

سد مخزنی مروک که در 37 کیلومتری شهرستان دورود واقع شده، از نوع خاکی با هسته رسی است؛ طول تاج  سد مروک 451 متر و عرض تاج آن 12 متر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet