هدر اصلی
1390/04/20 15:02:39
سرویس بین الملل
عضو گروه دوستی پارلمانی ایران اسلوونی با اشاره به سفر صالحی به "لیوبلیانا":

باید سعی کنیم تمایل به ارتباط با ایران را در کشورهای اروپایی بیشتر کنیم

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و اسلوونی با مثبت ارزیابی کردن سفر وزیر امور خارجه به دو کشور اروپایی،‌گفت: صالحی ضمن آنکه باید برای بهبود روابط گام بردارد، در عین حال باید سعی کند سوابق منفی در روابط ایران و اتریش را به مثبت تبدیل کند.
باید سعی کنیم تمایل به ارتباط با ایران را در کشورهای اروپایی بیشتر کنیم عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و اسلوونی با مثبت ارزیابی کردن سفر وزیر امور خارجه به دو کشور اروپایی،‌گفت: صالحی ضمن آنکه باید برای بهبود روابط گام بردارد، در عین حال باید سعی کند سوابق منفی در روابط ایران و اتریش را به مثبت تبدیل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/156.jpg باید,سعی,کنیم,تمایل,به,ارتباط,با,ایران,,را,در,کشورهای,اروپایی,بیشتر,کنیم Icana

"محمدعلی دلاور" درگفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به سفر وزیر امور خارجه به اسلوونی و اتریش، گفت: کشورهای اروپایی زیادی وجود دارند که دارای سابقه دیرینه با ایران هستند. 

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه برخی از این کشورها هنوز با ایران مراودات اقتصادی دارند، افزود: کشورهایی که از گذشته با ما مراودات اقتصادی داشتند هم به دو دسته تقیسم شدند، یکی آنهایی که تحریم‌ها را روی کاغذ قبول کردند اما عملا با ما مراوده دارند و کشورهایی که در تحریم‌ها علیه ما شرکت کردند. 

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران اسلوونی ادامه داد: در این میان باید ارتباط خود را با کشورهایی که بافت اقتصادی قوی ایران را پذیرفته‌اند و با ما مراوده دارند، حفظ کرده وسعی کنیم تمایل به ایران  را در کشورهای اروپایی بیشتر کنیم. 

دلاور اضافه کرد: این رابطه همچنین با کشورهایی اروپایی که در جبهه دوستی قرار دارند و در امور داخلی کشور ما هم قصد دخالت ندارند نیز باید به وجود آید. 

وی با مثبت ارزیابی کردن سفر صالحی به دو کشور اسلوونی و اتریش،‌ تصریح کرد:  صالحی ضمن آنکه باید برای بهبود روابط گام بردارد، در عین حال باید سعی کند سوابق منفی در روابط ایران و اتریش را  به مثبت تبدیل کند. 

نخستین سفر "علی اکبر صالحی" در مقام وزارت امور خارجه  از امروز به دو کشور اسلوونی و اتریش آغاز شده است.

صالحی پیش از ظهر امروز به وقت محلی در نخستین مرحله از سفر خود به اروپا در صدر هیئتی وارد "لیوبلیانا" پایتخت اسلوونی شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet